Dovolená Itálie

Báječný srpen pátý díl...cesta.

10. února 2012 v 13:14 | atevit
Pokračování dovolenkového deníku bude trochu obtížnější přeci odté doby uběhl nějakýten pátek takže mé vzpomínky budou dosti děravé ,ale budu se snažit si vybavit co nejvíce půjde.
26.srpna Den odjezdu a bez řízku na dovolenou žádný Čech nevyjíždí.
Vstávám a vůbec nejsem samozřejmě vyspalá , jdu do kuchyně a směr k našim zavazadlům zkontrolovat jestli tam stále čekají na svoje nalodění, při pohledu na tu hromádku si říkám snad se to do našeho autí vejde, musíme ještě počítat se zavazadlem naší průvodkyně Hanči, která už má připravenou tašku a čeká že pro ní dnes ráno přijedeme a naložíme, abychom měli přehled kolik bude místa na naše věci a ještě potraviny a dvě chladničky. Naše zavazadla se vešla do střešního boxu.
Taťka vyjíždí hned ráno pro Hanči tašku. Já kuchtím k obědu jen nějakou zahuštěnou polévku, rozhodla jsem se pro bramboračku ???....... malá nehoda nechtělo se mi dělat jíšku tak jsem si vytáhla pytlík v domnění, že je tam krupice a sypu a polévka hnědne přímo tmavne!!!
Sakra vždyť je to kakao!!!!Do kýble No spíše do WC putovala. No nic bude něco jiného.
Jsem tak nervózní nemohu se pořádně nanic soustředit. Oloupu brambory a k tomu něco opeču. Lednice s mrazákem je už prázdná a vypnuta.
Moje zlatá mamina nám dělá řízky jsme domluvené, že kolem třetí tam máme dorazit abych jí pomohla.
A zkontrolovat ještě jednou podle seznamu jestli máme vše. Potraviny máme stále tam kvůli dětem je tam spousta věcí, které by chtěli rozdělat a ochutnat. Takže doma napěchujeme věci a cestou kolem osmé večer se zastavíme u mamky a naložíme jídlo až nakonec, kde se i rozloučíme.
Takový je plán?!!Uf!!!
Taky bych byla i docela ráda, aby si i náš řidič trochu orazil a před odjezdem se trochu prospal. Ale s tím spánkem to nebylo ideální. Ale i něho nervozita pracovala sice si šel lehnou, ale po půl hodině to vzdal. Namísto toho usnula kolem ptáte Ninka a to jsem moc nebyla ráda chtěla jsem aby byla na cestu hodně unavená.
Hodina Há je tu sedmá hodina a my vyjíždíme.
Před domem se s námi loučí naše paní sousedka, která nám bude dohlížet na našeho pejska a taky moje bývalá kolegyně z práce z naší vesničky.To už jsem byla totálně vyklepaná a dojatá. A radimek vzrušený a natěšený. Pro něho už samotná cesta přes noc v autě bude dobrodružstvím. Máváme a odjíždíme směr Kunratice k mamce, kde budeme pěchovat kufr jídlem.
U mamky už nás čeká zbytek rodinky. Ještě víc jsem rozklepaná. Nosíme krabice s jídlem a zjišťujeme, že je toho trochu více přendáváme pár věcí abychom vše do kufru dostali i dvě auto chladničky. Vše narváno až sotva zavřeme kufr.
"Tady jsou ty řízky dám vám je dozadu na okno a ještě štrúdl a termoska kafe hlavně pro Pepu." Maka myslí na vše "A ať si dává pauzy a pije kafe."
Loučení
Ninka je čilá a nadšená sedí klidně, ještě netuší jak dlouho ještě sedět bude.Radimek vše prožívá naplno. Ještě pusu a obětí pár vzácných rad. Opět startujeme a popojíždíme o půl kilometru dál, kde u domku strejdy čeká Hanička s její mamkou.
Aaaa jedemééééé za vesnicí "Tak co ještě si to nerozmyslíte ještě pořád se můžeme vrátit…" je po osmé hodině večer a míříme plnou parou jak by řekl náš milovník mašinek.
Cesta
Ninka samozřejmě trošku stávkovala nechtěla usnout a nelíbilo se jí v sedačce, stále se dožadovala, aby mohla jít ke mně na klín snažili jsme se jí všelijak zabavit kolem 10hod usnul Radimek, vzala jsem si Ninku na klín aby mohl klidně spát beztak už stejně poplakávala napila se a hned usnula HURÁ velká úleva .
Jedna pauza kolem jedné hod ráno káva výborný štrúdl a WC .Poblíž rakouských hranic
27. srpna Rakouské hranice Dolní dvořiště
Zastávka kupujeme dálniční známku.
Přes Rakousko byla jízda opravdu nekonečná a vyčerpávající a také se nám povedlo si cestu o hodinu prodloužit když se nám na důležité odbočce za Lincem ztratili signál z navigace a my místo na Salzburg odbočili na Graz, ale hlavní bylo, že i tudy vedla cesta do našeho cíle.
Náš pan řidič se opravdu držel statečně a já se snažila neusnout a hlídat ho. Byl pohodě přece jen trénink z nočních směn byl znát.
Pro zvětšení klikni zde............................................................... Pro zvětšení klikni zde
A ty tunely hrůza pořád a pořád tunely ….
Kolem páté se rozednívalo a taky se nám probouzeli dětičky projížděli jsme Alpy a to zase bylo jiné pokoukáníčko pro naše unavené oči, nádhera hory a skály, Radimek nevěděl kam koukat dřív, kde je hezčí a vyšší hora či zajímavá skála, na kterou by nás upozornil a Ninka ta zase byla v plné energii a opět jí nevyhovovalo že sedí sedačce ve které doposud spala.
27.srpna 6:20 Zastávka před Italsko-Rakouskou hranicí Villach

Hodinu si pamatuji přesně jelikož jí mám uloženou v mobilu a dodnes jsem tuto uvítací SMS nevymazala ani ty ostatní. Tankujeme šťávičku do našeho autíčka, tady k tomuto místu s váže jedna vzpomínka, našeho tatínka při tankování štípla vosa. Au!!! Bolí, bolí, naštěstí netrpí žádnou alergickou reakcí. Opět káva občerstvení, protahujeme a natahujeme kosti hledáme své končetiny. Cesta přes italský úsek byla taky dlouhá a to hlavně pro mě která seděla vedle naší princezny, dala mi zabrat, ale naštěstí mi kolem půl osmé hodiny ranní usnula. Vzbudila se v pravý okamžik těsně před cílem naší cesty, navigace nás dovedla zdárně do cíle.
Bylo něco po deváté hodině a ženský hlas v GPS nám oznamoval…..
JSTE V CÍLOVÉ DESTINACI……..
Tak a teď, když jsme na místě tak mi běží hlavou jediná myšlenka aby se tu hlavě líbilo dětičkám a užili si to tu nic víc si nepřeji!!!!

Pokud se nenačetlo video cesta Itálie tak stačí znovu zaktualizovat nebo odkaz na video ZDE

Báječný srpen čtvrtý díl...Zub

20. listopadu 2011 v 17:12 | atevit
K termínu naší dovolené jme byli zase o něco blíž čtrnáct dnů před naším odjezdem, což byl 27 srpen jsem nejčastěji navštěvovala tyto stránky počasí Itálie, Mapa Gogole. Musím říci že počasí které čtrnáct dnů předpovídali tak to přesně vyšlo na den podle předpovědi. Na celý týden mělo být kolem 27 °C až 30°C akorát 31 srpna měla být bouřka a déšť. Ale pak zase další dny až do 3 září sluníčko a teplíčko. Další dny už mě nezajímali.
Na Gogole jsme zase plánovali nejlepší trasu.

19. srpna nám zavolali z Čedoku, abychom si vyzvedli potřebné papíry a pokyny na cestu. Stále jsme nemohli věřit že už brzy budeme u moře.
V Čedoku nám dali vše potřebné a popřáli nám Šťastnou cestu, měli jsme tam i důležitá telefonní čísla na kterých se popřípadě dovoláme pomoci. A papíry pro pojišťovnu, které by vyplnili lékaři v zahraničí pokud by to bylo třeba. Já je od zástupkyně Čedoku převzala se slovy " Snad je nebudeme potřebovat?" paní my odpověděla" Nebojte určitě ne!"
Když jsme přijeli domů přepadla mě panika a už jsem začala balit věci.
23. srpna zpropadené kosti k obědu vařím polévku z uzených žebírek a jak si tak přitom obírám žebírka a nejvíce miluji křupky, pochutnávám si tak najednou křup přední zub se odštípl kus který jsem měla nastavený co jsem si kdysi dávno vyrazila (článek zde). Letím k zrcadlu podívat se na tu hrůzu, ikdyž jsem ani nemusela jazykem jsem už černou díru vyměřila "Do p…e a je to v háji" slzy a předsedou vidím fotky z dovolené a já na nich bez úsměvu s pusou zavřenou a nebo, s úsměvem čarodějnice z nějaké pohádky. Manžel mě hned uklidňuje "To bude dobrý zítra ráno zajedeme k zubařce." Bulím "A co když tam nebude nebo mě to nespraví ." "já ti říkal neobírej ty kosti, ať je nějaké maso i v polévce."
24. srpna ráno u zubaře sedmá hodina ranní. Jakmile jsme přišli hned jsem šla na řadu nikdo tam ještě nebyl to byla rychlost a nikdy v životě jsem s takovou radostí nezaplula do zubařského křesla jako tento den.
"Z ordinace vykouklo rozesmáté vyzubené sluníčko, já hned věděl že je vše ok." takto to okomentoval můj manžílek Ti uzené kosti mě přišli na 450 kč. Mužu být ráda že se to nestalo těsně před odjezdem a nebo na dovolené. Každopádně budu teď opatrně jíst.
25. srpna stále balím a zase vybaluji pořád něco potřebuji vyndat a zase si nejsem jistá věcmi ve spod tašky. Nakonec jsem zase vše vybalila znovu připravila na hromádky s tím že to tam vše dám den odjezdu vše jsem měla v místnosti kde má radimek mašinky.
No aby toho nebylo málo ještě dnes jme se rozhodli vybourat příčku mezi pokojem a koupelnou, šlo to rychle byla z dřevotřísky nadělal se menší nepořádek ale já jsem to zakončila finálním úklidem celého bytu, aby vše bylo už připraveno zase na náš návrat domů.


Nervozita a napětí semnou dost mávala ani jsem pořádně nejedla, pořád jsem přemýšlela o naší cestě. Nebyla jsem sama taťka na tom byl stejně stále se vrtal v navigaci a hledal tu nejlepší variantu trasy směr ITALI.


Naše babi která mi pomáhala se seznamem věcí a potravin a radami byla také hodně nervózní jako každá mamina, měla o nás obavy. Chápala jsem jí a nejvíc jsem měla strach aby jí nestoupl tlak (který jí zlobí)až budeme odjíždět.Nakázala jsem jí aby si vzala prášky a taky že jí budu v průběhu cesty volat.
A také nesmím zapomenot na naší průvodkyni a spolucestující Haničku která se snámi rozhodla jet, má ale odvahu to se musí nechat má můj obdivSmějící se. Vyjíždět jsme měli na noc.
Hurá mám sbaleno jde se spát.


UŽ ZÍTRA DEN ODJEZDU!!!!POMOC!!!!!

SOBOTA???? TO JAKO UŽ BUDU NA PLÁŽI ???? NECHÁPU NEVĚŘÍM??????
Noc 25/26 srpen nespím sakra chci už konečně usnout a vypnout mozek

Další díl :Zlatá babíčka a řízky. Kakaová bramboračka. To už se do auta nevejde!!!!Ten štrůdl dejte dozadu na okénko.

Báječný srpen třetí díl...Zámek

9. října 2011 v 22:37 | atevit
Srpen nákupy, zámek,eura

Tak neštovice u Ninky neproběhli vůbec, trošku mě to i zamrzelo neboť bych už tuto zkušenost s pupínky chtěla mít odbytou.
První srpnový týden směr město, nakupovat jídlo na naší plavbu. Cíl cesty byl jasný, naplnit podpalubí zásobami.
Další věc na seznamu byla vyměnit koruny na eura abychom podpořili růst ekonomiky v Itálii. Tento úkol shánění a střádaní eur jsme zadali našemu průvodci Haničce, jelikož měla snadný přístup k výhodnému kurzu, díky brigádě na našem frýdlantském zámku a hradu, kde dělala průvodkyni pro německé turisty a zámecká kasa funguje i jako směnárna tak nám tam vyměnila eura. A ještě nám poskytla jednu protekční soukromou prohlídku našeho krásného zámku. Jen pro nás. Spojení příjemného s užitečným. Radimkovi se prohlídka strašně líbila. Aby taky ne, na Frýdlantském zámku je hodně k vidění je to opravdu nádhera pamatuji si že, naposledy jsem tam byla se školou.

Náhled obrázku ZDE
Příště:
Týden před odjezdem jsem začínala balit...chyba!!!....Proč?
Dva dny před odjezdem nečekaná návštěva u zubaře přední zub v háji ….????!!! Černá díra slzy.

Báječný srpen druhý díl...výměna.

26. září 2011 v 18:46 | atevit

Rozhodli jsme se co nejdřív zavolat do cestovky a zeptat se jestli by nešlo vyměnit rezervaci jinam než zmiňované Bungalovy Albatros. Termín by zůstal stejný.
Počítali jsme i s tím že budeme platit nějaký ten poplatek za zrušení předešlé rezervace.
Zavolali jsem do Čedoku a vše vysvětlili. Výměna byla možná a i bez poplatku. Stačí si jen vybrat novou destinaci. Hurááááá.
Caorle krásné italské městečko( http://g.co/maps/g9adh) i recenze a články které byli na internetu byli velmi pochvalné a lidi tam psali, že se do těch míst každý rok rádi vrací. A co je hlavní je to prý ideální místo pro dětičky.
Z katalogu jsme vybrali apartmány ve Villaggio La Quercia.(http://g.co/maps/2p5ne)

Opět se jelo do města aby se provedla změna dostali jsme nové papíry a smlouvy a doplatili menší rozdíl v ceně.
Vše proběhlo hladce a my stále nevěřili tomu že pojedeme k moři????
A stále nás uklidňovala jedna věc že máme na to ještě tři měsíce, abychom se na to připravili.
Ale otázky stále běželi hlavou: Co nás tam čeká? Jak ustojíme cestu? Dojedeme tam vůbec?
Radime tomu říkal cesta za dobrodružstvím.
A pro nás a naše blízké co nám drželi palce to bylo velké společné téma. Stále nás uklidňovali že to bude dobré,že se nemusíme bát a že se nám tam bude určitě líbit.

Červen - auto
O víkendu u dědy v dáváme auto do pořádku mění se disky na kolech taťka je znepokojený že hučí ložisko a svití ABS . Děda a spol. nás uklidňují že ložisko vydrží a my doufáme, že mají pravdu.
Další víkend u dědy se znova rozdělává kolo aby se podívali na to proč stále svítí ABSko a našla se malá prasklina můj hodný bráška pozvolání telefonu přijíždí na kole, aby to zavařil a povedlo se už nesvítí a taťka i já jsme zase klidnější a je o jednu starost měně.

Červenec -Neštovice
Prázdniny začaly do dovolené zbývali ještě dva měsíce.
A nás přepadli neštovice. Tedy Radimka 11.července vypuklo mazání pupínků. V okolí už neštovice probíhali i u jiných dětiček , ale jak se zdá tak radimek měl lehčí průběh. Nebyl zase tolik osypaný a hlavně neměl teplotu. Byli jsme docela rádi, že to chytnul zrovna v červenci, nedokázali jsme si představit jak by to bylo na dovolené. Pak jsme čekali jestli se i za čtrnáct dnů taky Ninka osype. Pokud ano tak by to stihla ještě před dovolenou.

pokračování příště

Báječný Srpen, první díl....Mácháč!

20. září 2011 v 15:40 | atevit
Na srpen letošního roku budu opravdu ale opravdu vzpomínat dlouho, a doufám že mě ty hřejivé a krásné vzpomínky vydrží přes celou zimu.
Jé jsem ráda že jsme se rozhodli a dopřáli si dovolenou u moře. Po deseti letech dovolená každý rok o dovolené jsme něco budovali a vráželi korunky do bytu a nebo byl zase Radimek a Ninka malý na cestování. Také jsme se báli dlouhé cesty autem, nebyli jsme si jisti jestli to naše autíčko vydrží.
Vše se začalo tím že se Radimek zeptal "Tatínku a kdy pojedeme k moři"
U moře jsme byli s manželem naposledy ještě před svatbou a to ve Španělsku bylo to super vzpomínáme dodnes.
V planu byla rekonstrukce koupelny a na dovolenou jsme nepomysleli, leda tak se někam během prázdnin zajet na nějaký ten výlet.
Ale i přesto jsme zajeli na stránky pobytových zájezdů nejlepší se nám zdála Itálie a tak jsme se jen tak mrkli na kolik by to vyšlo. To co jsme měli na koupelnu se shodlo přesně se sumou na zaplacení pobytu a zbytek by jsme museli našetřit. No zřejmě červíček v hlavě tedy v našich hlavách stále vrtal a navrtával.
Únor...a bylo rozhodnuto a my začali šetřit na další část dovolené penízky jsme ukládali k mojí mamině aby se zase neutratili.
Ještě jsme se báli toho že jsme ještě nikdy tak daleko nejeli a tak jsme se začali poptávat po známých kdo ještě plánuje dovolenou u moře a jestli by nejeli stejným směrem.Našli jsme jednu dobrou duši která nás v tom nenechala samotné Hanička dcera mé sestřenice už jsem tu o ní na blogu psala ...
Takže koupelna padla a bude se dělat během roku.
Bylo třeba najít dobrou cestovku, která nám nabídne naší vysněnou dovolenou.
Květen Jedeme na Mácháč..????
Na internetu jsem našla pobyt na 8 dní v Itálii koncem srpna do Monfalcone Bungalovy albatros. Jelo se tedy do města přímo na pobočku Čedoku zaplatit. Bylo zaplaceno a my se radovali že rezervace proběhla v pořádku, stále jsem vyhledávala na internetu informace o místě. A konečně našla recenze nebyli zrovna moc pěkné, vypadalo to na italský Mácháč blízko veliké loděnice a v okolí bažiny a čistota moře nic moc. Navíc se tam psalo že možnost zakoupení pečiva a potravin byla trochu z ruky a to mě znepokojilo nejvíce. Při pohledu na satelitní mapu v Google nebylo pochyb okolí pustina a bažiny do města autem.(http://g.co/maps/qd8hw) Radost z nás rychle opadla. Jedeme na Mácháč..????(možná i ten Mácháč by byl lepší) Ne, ne já se tak rychle nevzdám vysněné dovolené pro naše prcky nenechám je poštípat komáry a nalokat se pohonných hmot z kdejakého tankeru a každé ráno shánět zásoby bůhví kde.
Když už tak už ....!

Pokračování bude....
 
 

Reklama