Aktualně

Štastné a veselé vánoce

25. prosince 2013 v 0:17 | atevit

Přeji krásné prožití vánoc


iveta :)

Dlouhá pauza

6. května 2013 v 18:37 | atevit
Zase se se tu po nějaké době hlásím je to po dosti dlouhé době. Blog zůstává nadále a mám v plánu ještě psát, ne že by nebylo o čem psát ale chybělo to přesvědčení a nadšení si sednout a něco napsat. A nutit se do něčeho nemá smysl. Jak už jsem psala blog byl můj relax a a terapie a teď jsou tu dvě dětičky.
Jinak se za tu dobu neudáli žádné změny, nadále si postupně renovujeme a podle našich představ upravujeme naš byt a taky jsme se pustili do pokračování stavby našeho kolejiště o kterém psával náš taťka ZDE. A možná že blog předá našemu klučinovy aby si tu psal svoje poznámky o kolejišti samozřejmě s jeho malou pomocí.
Jinak psaného tu asi moc nebude spíš budu dávat fotky a koláže. Na delší články a jejich přípravu není moc času.
Příště bych asi začala fotkami z roku 2012 tam někde jsem skončila podzim 012.
Myslím že toto jaro je pro českého človíčka dost náročný stále ošklivé počasí a náš český národ, chalupářů a zahrádkářů je určitě více pobouřený stálou zimou. Já už jsem z toho taky dost vytočená a co vy?
Každý den na http://radar.meteopress.cz/ sleduji jaká oblačnost se blíží k našemu Frýdlantskému výběžku.
Vždyť už to jak jsme pro koledovali velikonoce na sněhu mám zajímavé fotky naši malý koledníci s pomlázkou a sníh.
Tento rok je můj poslední co jsem doma na mateřské a nejvíc co mě v současnost trápí je obava jestli seženu práci od září začne Ninka chodit do školky.
Radimek už bude brzy mít první rok školy za sebou.
Tak to by bylo asi tak pro dnešek vše. Vlastně jsem si dnes na psaní vzpomněla díky aktuálnímu počasí.

Přeji vám hodně pohody a taky to zatoulané sluníčko.

V novém...

4. listopadu 2012 v 22:36 | atevit

Zdravím a přeji pohodičku jsem tu opět a zase a dokonce v novém. Trvalo to věčnost, ale přeci jsem nějaký nový vzhled vyšpekulovala. Narazila jsem na blog s přesným návodem a nedalo mi to něco tady nespáchat nového a neokoukaného. Sice jsem to plánovala zase až bude mít blog narozeniny. Ale poslední dobou sem moc nic nepřidávám a třeba mě to zas trošku nakopne.

Důvodem mojí neaktivity na blogu se váže k větší vytíženosti a samozřejmě jako mamině dvou dětí je obtížnější něco ještě večer vytlačit z hlavy, když je můj mozkový obsah vysátý dvěma upíry. Tu a tam si najdu chvilku na úpravu nějaké té fotečky když si jo chci povyrazit a za relaxovat jinak čtyřiadvacet hodin se točí kolem dětiček. Ninka je ještě takový ten dvouletý závisláček i v noci ( ještě kojím ). Počítám že tak ještě do konce této zimy a pak moje šestileté tetrapakbalení mléka ukončím. Přesně i tři roky to bylo i u Radimka.Třetí neplánujeme takže to bude velmi významná změna v mém životě.

další významná změna nastala 3. září, kdy náš malý velký muž nastoupil do ŠKOLY. Sice o rok déle ale jsme tomu moc rádi. S Radimkovou diagnózou MMD a ADHD to bylo pro něho to nejlepší a osvědčilo se. Co se týká Radimka a školy tak chystám nový článek zatím mám pouze reportážní fotografie které dokumentují celý průřez školkou až nástupem školy. Jinak o tom všem a příště.

Doufám že se vám nový vzhled líbí návod jsem našla ZDE. Předešlý už nebyl aktuální, naše ratolesti na předešlé fotce byli o něco mladší a blog je více měně o nich. Také jsou tam i s moříčkem, které máme rádi a na které, rádi vzpomínáme. Já vím, já vím začíná zima, ale právě, proto se sem můžete přijít ohřát letním sluníčkem a ovanout mořským závanem a dvě malé hlavičky vás svým úsměvem v mrazivé zimě a zimních depkách optimisticky naladí a snad vás i tím úsměvem nakazí. Já když mám depku stačí se podívat na ně a je hned pryč, pokud mě teda zrovna nevyvádí z míry, což umí samozřejmě také jako i jiné děti. Ale s tím se počítá a to k tomu patří. Proto už i možná méně bloguji, protože blog byl můj relax při starostech a trápeních a teď to jsou děti s nimi není čas přemýšlet nad trápením a dalo by se říci, že je už snad teď doba pohodovější a máme větší klid. Snad to nezakřiknu.Proboha!!!


No co dál napsat asi víc už nic je 22:35 dávno po večerníčku a já ještě trochu poklidím a půjdu spát všem přeji hezké počtení a teď asi aktuální přání aby vám bylo doma teplíčko a venku, aby tolik nezáblo…
rozloučení se starým vzhledem blogu

Ahoj atevit ÚžasnýJo a už se těším na vaše komentáře ....

Veliká omluva

17. června 2012 v 18:40 | atevit

Veliká omluva pro ty co navštěvovali či stále navštěvují tento blog, ale z důvodu toho, že doma stále ještě není hotovo tak je tu menší blogová pauzička. Slibuji že bude i pokračování naší dovolené z roku 2011. Taky reportážní fotky z přestavby bytu a dojde i na nějaké to vzpomínání.

Přeji krásné dny Smějící se

Narozeniny

18. února 2012 v 8:08 | atevit
Dneska slaví můj blog narozeniny, ale to už asi víte ze včerejšího článku, který vznikl neplánovaně při pohledu na počítadlo návštěvnosti tohoto blogu.
Tři roky už máme za sebou, moje blogová terapie je stále tu. A sluníčko stále svítí a mráčky plují po nebi a tento nebeský blog pokračuje.
Když jsem si ho zakládala původně tu měli být pouze mnou vytvořené koláže a obrázky. Ale s jídlem roste chuť a já zjistila kolik lidí si tu vypisuje ze svých starostí a nebo krásných prožitků, dělí se o své tvořivé dovednosti a nebo nechává nakouknout do své domácnosti a rodinného života.
Když jsem se zaregistrovala na blog zrovna jsem prožívala jedno velmi zmatené období a život mi uděloval po mém relativně spokojeným dětství a dospívání menší lekci života , zřejmě proto aby se prověřilo jestli ustojím zradu zklamání a taky aby se ukázalo kdo v mém životě má smysl aby do něho patřil a kdo tu s námi myslí upřímně jak se říká v nouzi poznáš přátelé Usmívající se Myslím, že jsem to ustála vcelku dobře a neutekla... a postavila se jim čelem.
Tak moje další myšlenka byla vypsat se ze svých pocitů zde na blogu.
Ale jelikož jsem v té době měla rozehrán boj o to abych měla druhé miminko a jezdila do Prahy a podstupovala léčbu tak jsem si všechny ty záporné myšlenky zakázala a rozhodla se že budu psát pohodově a i se snažit tu někoho pobavit a potěšit vysílat tak pozitivní energii ( tak trochu věřím že se vám pak vrátí).
A teď musím napsat jediné jsem moc ráda, že jsem se rozhodla pro pohodu.
Miminko je na světě a navzdory všem a dokonce holčičkaUsmívající se. Z Našeho kloučka bude školáček a trable se s odstupem času stávají nepodstatné.
Já díky té zapeklité událost dospěla a z naivní holky se stala trochu vyrovnanější a nad věcí, milující mamina, která nic víc nechce než aby její děti byli šťastné a zdravé .A tak jsem připravenější zase o něco lépe na další starosti, které mě v budoucnu čekají. Jako každého z nás.
A samo sebou že na tom má i podíl i tento blog, kde si můžu kliknout a podívat se na články které jsem napsala a zavzpomínat a říci si, vždyť vlastně mám veliké štěstí.
Víte já totiž stále věřím že když se vám stane něco špatného a vy to ustojíte tak za to zase přijde něco krásného. Ale nesmí se na to čekat, že to bude hned postupem času a pak si to uvědomíte že to tak je alespoň u mě to tak funguje.
Tak to sem se zase rozepsala. Výroční zpověďMrkající a dost! Stačí!

Také nesmím opomenou na událost která se váže k dnešnímu datu.
18. únor den výročí i začátku mého životního příběhu seznámení s manželem. Příběh pokračuje a je zajímavý, když si tak říkám máme toho už celkem po těch 18 letech hodně za sebou a hodně nás toho i čeká, alespoň doufámUsmívající se a věřím že, "RODINA" nám oběma drží palce???? Kdo jiný by nám měl fandit nejvíce a být šťastný že to pokračuje vždyť u toho 6. října 2000 byli a přáli nám hodně štěstí na společné cestě.
Ještě jedno vzpomínkové video pro ty co to s těmi palci vydrželi. Díky!!!

Našla jsem tu krásné blogy kde je spousta šikovných lidí a obdivuji ty co umí krásně psát.
Už jsem i přemýšlela o tom blog smazat a proto jsem si začala články a obrázky ukládat, pomalu si nich vytvořit knížku. Nechala bych si jí vytisknout jako foto knihu. Bylo by škoda po zrušení blogu přijít o všechny vzpomínky. Zatím pokračuji, ale nikdy člověk neví co se přihodí.
O pokračování blogu mě i přesvědčuje docela slušná návštěvnost denně kolem 20 návštěvníků, týdně něco přes 100.
Včera jsem oslavovala 10 000 návštěvníka. Během dne jsem se koukla na blog a vidím na počítadle 9 995, pět návštěv mi chybělo do 10 000 a napadlo mě hned napsat článeček a upozornit na stav. Pokus se zdařil a jako 10000cím návštěvníkem se stala blogerka Lucie, zrovínka jedna z těch co sem chodí pravidelně a píše komentáře o to víc jsem tomu ráda, protože jí můžu taky udělat radost a potěšit obrázkem, který jsem vytvořila. Do obrázku jsem chtěla vložit něco co jí udělá radost a nejvíc potěší a taky něco co má ráda. A z jejího blogu jsem mezi řádky vyčetla že nejvíce samozřejmě miluje svoje dětičky a taky má ráda zvířátka a cestování a podle mého názoru jestli se domnívám správně tak jeto moře.
Vkradla jsem se na její blog a drze si vypůjčila nějaké její fotografie, snad se na mě nebude zlobit.
Lucie mi poslala emailem i screen kde byl zaznamenaná její 10000cí návštěva.
Luciimám i v přátelích na Facebooku. A hlavně její blog najdete zde http://lucinalen.blog.cz/
Její blog je plno zajímavých fotek a obrázků s různými kuriozitami na které kolikrát zírám s pusou dokořán a nebo u vtipů se zasměji, nechybí tu ani fotečky rodinné a i z přírody a z procházek. A má i vlastnoručně vytvořená videa což mi je obzvláště sympatické máme toho hodně společného Usmívající se .
Obrázek který jsem pro ní vytvořila. Luci snad se ti bude líbit ????Posílám ti ho i emailem.

Jinak co bych popřála svému blogu více komentářů a to i od lidí co blog nemají zajímá mě jejich názor co se jim líbí a co vůbec ne.Klidně mohou psát anonimně.


Pěkné sněhové dny, bez kalamit a zase brzy pa Iveta

10 000

17. února 2012 v 10:14 | atevit

Pozor pozor dnes čekám že na počítadle naskočí 10 000 návštěvník.

Tak schválně který zvás to bude kdo bude můj 10 000 návštěvník.

Zítra slaví můj blog narozeniny 3 rok.

kdo bude 10 000 může se ozvat v komentáři pod tímto člankem .
Přeji hezký den Iveta. nebo může poslat screen na email.

Dva roky

18. února 2011 v 19:44 | atevit
g
Tak dnes jsem se jaksi zasekla když jsem vyplňovala nějaké papíry a přemýšlela chvilku jaký rok že se to teď  vlastně píše,(zkrátka takový malý výpadek) trvalo mi to pár vteřin než jsem napsala rok 2011.
Rok 2010 se tak přehoupl ani nevím jak.
Jako by tu rok předešlý ani nebyl. Možná to je tím že není čas nad tím přemýšlet stále se něco děje a s dětičkami ten čas tak rychle letí, až to člověka zamrzí že jim to dětství tak rychle utíká.

Dva roky, pamatujete vloni jak jsem tu psala jestli tu budu něco smolit i napřesrok ZDE

Stále tu můj blog je, i když tu už nejsem tak často tak i tak se snažím alespoň, aby tu za měsíc nějaký ten článek či příspěvek byl.

K narozeninám blogu bych si chtěla nadělit novou rubriku, která by nesla název Všední den ,
abych to tu zase tak nezanedbávala.
Na články a vyprávění není čas tak se budu vkládat fotku či obrázek zkrátka nějaký ten okamžik zachycený ten den.
Nejdříve jsem čekala až budu mít lepší foťák protože fotky z mobilu a z kamery nejsou zrovna moc kvalitní, hlavně když fotím v bytě. Ale dvouleté výročí je dobrý důvod to tu trochu rozhýbat. Je to přeci jen kousek mého života.

Takže mému blogu přeji vše nejlepší k narozeninám a snad v roce 2012
dia
                                  A takto sfoukával svíčky na dortíku náš Radimek.....

Mám ještě jeden blog kterému říkám "kreativní blog" kde vkládám své koláže a úpravy fotek.

Už chci jaro!!!!

12. února 2011 v 20:08 | atevit
No kdo se taky tak strašně ale strašně těší na jaro.
Teď je to nejhorší období kdy krásně prosluněné dny se střídají s těmi hnusným a sychravým počasím. Každý den je jiné období jednou jarní a zase zimní.
jaro1
A co je horší stálé marodění jak dětiček tak i nás dospělých. Chřipka řádí!
Jako by nás zima ještě chtěla utvrdit v tom že je tu a jak vystrčíte paty z domu druhý den se můžete ládovat horkým čajem a vitamíny.
jaro2

Už odpočítávám dny do března, protože doufám že tento jarní měsíc bude už teplejší a sluníčko bude hřát více.
Také se těším až vyrazíme s dětičkami na procházky. A sebou potáhnu kameru.
U dědy budeme dělat nový plot a sezení, musí se vysadit nová tráva a snad i babička bude chtít nějaké záhonky na její kytičky. Jéééé jaro....
jaro7
jaro8
jaro9

Naše princeznička už si vyzkoušela jaké to je běhat venku našli jsme u nás za vesnicí jednu suchou cestu kde jsme se nemuseli bát že sebou řízne do bláta.
jarp3
jaro5
jaro6
jaro4

A co náš pes, ten celou zimu strávil doma na chodbě a zase se mu vrátilo jeho staré zranění, protože si zase nedal pokoj a skákal přes plot tak opět běhá po třech.
jaro11

Radimek si ještě musí vypilovat jízdu na kole, vloni se k tomu moc neměl. A kolo spíš bylo jen na výstavu. Já si nějaké kolo musím taky koupit jelikož žádné nemám a pak budeme i vyrážet na návštěvu k babi a dědovi. Nebo jen tak na cyklistické výpravy.
jaro10

                               Tak já už chci jaro!!!!!!!

jaro12

Nový rok

1. ledna 2011 v 7:11 | atevit

Rok 2010 jsem začínala tím nekrásnějším štěstím, narozením Ninušky. Takže to byl pro mě rok splněného přání.

A tak všem přeji aby se vám splnili vaše sny a přání a samozřejmě ještě k tomu patří i zdraví.

Přeji Štastný rok 2011.

2011
Co nejmenně mraků a mráčků na vaší obloze a sluníčko ať zahřeje Vaše srdíčko.Měsíc pauza ....

4. října 2010 v 21:34 | atevit
No tedy jak to tu pěkně flákám.
Měla bych se už trošku zase začít starat o svůj blog.
Měsíc září jsem úplně vynechala zkrátka není moc čas, si sednou a něco napsat. Já osobně na to potřebuji klídek a soustředit se a to s miminkem které už není žádné mimi, ale agent který všude šmejdí po bytečku.
Tak se občas stihnu jen juknout na Facebook co je nového a sem tam mrknu na své oblíbené blogy, ale komentáře raději nerozepisuji abych ve spěchu nepsala nějaké nesmysl.
Také je zajímané že vždy když si sednu k PC malá je hned na nohou a hned na mě pokřikuje, že chce ke mě.(Takže nejen agent, ale i narušitel.)
Někdy když potřebuji něco vyhledat, musí si jí vzít tatínek, abych na to měla klídek.


No nebudu raději slibovat, že to bude lepší, a že sem budu přispívat častěji. Kolikrát dostanu nápad co sem napsat, ale je těžké to zrealizovat, aby to nebylo jen tak rychle odbyté.
Snad to vynahradím nějakým tím videjkem z mé video kuchyně, ale pouze ty co mám už dávno hotové z loňska protože na ty nové není opět čas.

Ráda bych sem i napsala článek jak jsme prožili a ustáli letošní povodeň, ale chci k tomu sestříhat i video. Materiál je v PC tak snad to bude brzy.
Dnes sem dám videjko, takovou malou vzpomínku na jeden z podzimních zářijových dnů v roce 2008, jelikož jsem tento rok září na blogu vynechala tak alespoň září 2008. A je to opět z oblíbených Heřmanic, kde si to vždy užíváme a kde to mám moc ráda.A ještě pár fotek naší holčičky, aby se vidělo jak ten čas letí

----
lop
nio
old

Za tři měsíce už jí bude rok....

Už nikdy????

9. srpna 2010 v 20:17 | atevit
Tak tohle už jen na fotkách a videu....už to neexistuje.
x
w
l
g
*
6
Heřmanice...

Světluškovití -Svatojánkové...

2. července 2010 v 1:04 | atevit
svě

Na mém oblíbeném blogu jsem si přečetla článek o světluškách.
Tyto svítící broučci ve mě vždy vyvolají vzpomínky na dětství a prázdninové večery.
A já mám právě čerstvý zážitek s tímto broučkem.
Asi tak kolem 21 hod jsem si vzpomněla že mám na šňůře ještě nějaká prádlo, nerada nechávám prádlo přes noc venku, ikdyž se mi moc nechtělo šla jsem ho sebrat.
Najednou mi něco probliklo před očima podívám se pořádně znova a nic, jdu dál a pak zase to světýlko a namířilo si to rovnou ke schodům, kde máme vchod do domu.
Dveře byli otevřené a světlo které dopadalo z chodby zaclonilo světýlko malého broučka. Hned jsem si pomyslela že až dám prádlo domů vezmu si jednu z prázdnych slklenic a pokusím se chytnout svatojánka, abych ho ukázala Radimkovi.
Stejně jsem to udělala i vloni, pak jsme ho zase spolu večer vypustili na svobodu. Radimek si chtěl broučka nechat, tak jsme museli vysvětlovat že by brouček umřel a světýlko by mu nesvítilo.
Vzala jsem tedy sklenici a šla broučka hledat, ale světélko nikde. No nic zkusím to zítra, okolo mě spíš začali hladově bzučet komáři tak jsem raději šla domů.
Zamkla jsem a zhasla ve verandě světlo, když najednou slyším zvuk hmyzu který naráží do polystyrenových stropnic na chodbě. A jeje zase my sem vlítla nějaká otravná moucha.
Blik, svatojánek svítil ve tmě a přitom narážel zmateně do stropu.Tak on si našel mě, jakmile sletl níž opatrně jsem přisunula sklenici a zavřela víčkem do víčka jsem udělala nožem dírku.
Sklenice je teď v ložnici a až se Radimek vzbudí na záchod tak mu svatojánka ukážu snad bude svítit.
A zítra ho pustíme na svobodu aby si mohl zase blikat na samičky.
svěsa
Všichni jsou v Mexiku????

28. května 2010 v 22:39 | atevit
Ano ano já vím, kde nic tu nic už dlouho jsem nepřispěla na blog.
Bylo pár důvodů málo inspirace, počasí na nic to se odráží i v náladě a náš klučina marodil, takže by i zřejmě články nestáli za nic a nebyli by o pohodě a tento blog má být pohodový....!
A nechtělo se mi zase narychlo jen tak sem něco napsat.
Taky musím oběhnout ostatní mé oblíbené blogy a mrknout se co je nového.
Ještě tu je jeden důvod kvůli kterému jsem můj nebeský blog zanedbávala...
Jojo tak už jsem tam.
Kde?
No skoro všichni tam jsou...
Dlouho jsem se tomu bránila a říkala já nikdy....no a jsem tam taky...

Jak se to zpívá v té písničceNo tak můj text by byl: "Všichni jsou na facebooku.....

Takže tam teď trávím čas který jsem si vždy po šetřila na blog.
Kdo není facu jako by neexistoval... je to jakoby vám nedali občanku. Opravdu jsem tam našla lidičky které jsem už léta neviděla a nebo ti co žijí v mém okolí a potkávám je denně.
A co je ještě lepší teď dokonce mám v přátelích dvě moje blogové přítelkyně.

Já doufám že tento můj internetový pokrok, stát se součástí této velké komunikační sítě, neobrátí proti mne jak vždy s obavami a výstražným obličejem mě varuje moje mamina, která má k těmto pokrokovým věcem vždy výhrady.


Tak schválně kdo ještě z vás je v Mexiku.........FB

Výstraha....

5. dubna 2010 v 23:35 | atevit
Tak se mi totu někdo pokouší stále spamovat..... skoro u každého článku chtělo by to zjistit IP adresu pokud to jde a nebo se domluvit s Bog.cz
komu se asi nelíbí můj blog....
Musí tento blog hodně někomu vadit, že si dá takovoupráci ke každému čláku vložit spam. Pokusím se dopátrat IP napíšu adminnovi Blogu.cz,snad se něco dozvím.

Veselé Velikonoce,Všem....

4. dubna 2010 v 23:07 | atevit
vv
vvv
QP šablonek velikonočních pohledů od Babinetek ZDE

Nový vzled...

10. března 2010 v 23:33 | atevit
Ano, ano je to tu nový vzhled.
No spíš bych měla napsat nové záhlaví jelikož s barvou stránky jsem se nějak nemohla rozloučit.
Ta modrá mi vyhovuje a nechce se mi jí měnit ani barvu písma.
Tento nový vhled jsem nazvala Sluníčko a Srdíčko.
Měla jsem ho už připravený na mém zkušebním blogu ZDE, kde jsem to dávala dohromady.
Už tam byl asi dva týdny a já ne a ne se rozhodnout, ale nakonec je tu.
Někomu se bude zdát moc sladký, ale to je díky tomu co teď prožívám.

A teď malé rozloučení

Zas jeden blog na světě...

8. března 2010 v 19:17 | atevit

K novým událostem....
Máme tu další nový blog. Do blogaření se pustil, nebo alespoň to zkouší náš taťka. Vždy jsem mu dávala číst moje článečky aby viděl co tu tvořím.
A o víkendu sem jen tak prohodila : " Hele zkus si založit blog a dávej si tam postupně fotky a popis toho jak stavíš vláčko dráhu." samozřejmě jsem to nadhodila jen tak ze srandy protože jsem znala jeho názor na blogaření v tom smyslu stráta času atd.
"A co tam tak asi budu psát." Kukal na mne a vrtěl hlavou. " Tak například takové malé reportíky o tom jak se tu zrovna u toho rozčiluješ že nemůžeš pokračovat jelikož ti chybí dvě výhybky. A nebo to jak sis to představoval že to bude hračka a ono to zas tak jednoduché není." Protočil oči a já si myslela že téma vláčko blog je uzavřeno.
Druhý den jsem si prolistovávala svůj blog a blogy svých oblíbenců taťka si přisedl a já mu ukazovala jak se tu blogeři navštěvují vkládají fota a články a komentáře. Ty komentáře ho zaujali nejvíc. Má totiž jedny stránky které si kdysi založil a které se týkají internetové hry TMNf-Trackmánie. Jedna z jeho dalších vášní ZDE, ale tam se mu žádné komentáře nevkládají.
a tak se mu nejvíc líbilo, že by zde na blogu mohl nějaké ty komentáře obdržet.
Navrhla jsem mu "Tak co mám tě zaregistrovat, když tě to nebude bavit tak to můžeš zrušit."
Registrace proběhla dětičky spinkali a my se vrhli na vzhled blogu a to ho moc bavilo zase něco nového tvořit.
Protože na železnici se čeká až se objednají výhybky.
Tak uvidíme jak to s novým blogem bude a kam se to pohne. Blog už je na světě pouhé dva dny a taťka se stále chodí dívat jestli tam má nějaké komentáře. Já mu radím že i on musí být aktivní a komentovat na jiných a nechávat za sebou stopy.
a tak mu udělám radost tím, že mu tou udělám takovou malou reklamu v podobě tohoto malého článečku.

Odkaz Zde

A nezapomeňte na malou anketu v menu vláčko blogu...

Zázraky života....

2. března 2010 v 21:42 | atevit

Dnešní novodobé české seriály mě moc nebaví, hlavně ty nekonečné se stovkou epizod.
To už se raději podívám na opakování těch starších, jako je Sanitka,Dobrá voda,Druhý dech.
Zrovna tyto seriály dávají, nemusím vidět každý díl, samozřejmě, už je znám nazpaměť. Ale pustím si televizi v kuchyni a stačí mi jen poslouchat při vaření nebo mytí nádobí a kochat se hereckými výkony které, jsou o dost lepší nežli v těch nových ságách. A herci? Bohdalová Hanzlík, Kemr, Nárožný a další to je prostě klasika. Jak říkám stačí poslouchat.

Ale teď jsem zvědavá obzvlášť na jeden nový seriál, z názvu článku už určitě tušíte který to asi bude....
Zázraky života ten název se mi moc líbí a myslím si, že se skvěle hodí k tématu o který v něm půjde.
Ano zázraky se dějí a nadále budou.
Mohu říci za sebe, já takové dva zázraky zažila. A proto se těším na příběhy o lidech co prožívali něco podobného.
Také jsem zvědavá na to jestli v seriálové ordinaci, to bude totožné se skutečnou a tím myslím ty konzultace, kde budou párům vysvětlovat průběh léčby. Budu moci porovnávat s realitou. Zajímavé bude i to jak herci zahrají emoce, které znám z vlastní zkušenosti.

Doufám že nebudu zklamaná.
"Bejt na světě je zázrak, ovšem to má jednu zásadní podmínku - nejdřív se musíte narodit..." Boj o život, tentokrát trochu jinak.

Nový třináctidílný seriál Televize Prima podle námětu Evy Papouškové vypráví příběhy personálu i pacientů soukromého rodinného zařízení asistované reprodukce Centrum Život. Každý den tu svádí boj o vznik nového lidského života její majitel a zakladatel prof. MUDr. Petr Diamant (Jiří Ornest). Odhodlaně mu v tom pomáhá jeho dcera, vynikající lékařka Eliška Diamantová (Jana Plodková). Profesorovou pravou rukou je embryolog RNDr. David Salač (Roman Zach) a gynekolog MUDr. Marek Tichý (Igor Chmela). Žádná operace by se v Centru Život neobešla bez anestezioložky MUDr. Vlasty Klímové (Veronika Freimanová). Podstatnou roli v příběhu hrají i dvě ženy - manželka prof. Diamanta a matka Elišky Irena (Jana Krausová) a Monika Salačová, sebevědomá matka dvou dětí (Tatiana Vilhelmová). V prostředí plném naděje i bolesti prožívají hrdinové lásky i osobní tragédie a při tom soustředěně pomáhají ostatním lidem k naplnění smyslu jejich života. Seriál s hlavní dějovou linií přinese i epizodní příběhy ze skutečného života.
Skvělé obsazení, dramatický příběh a moderní styl slibují silný divácký zážitek. Seriál podle scénářů Evy Papouškové v produkci FilmBrigade režirují Jaromír Polišenský a Radim Špaček. Dále hrají Petra Špalková, Natálie Drabiščáková, Jaroslav Plesl, Gabriela Míčová, Václav Neužil, Zuzana Stavná, Petra Horvathová, Evženie Nízká, Václav Sloup a další.
Premiéra březen 2010.

Nejpočetnější setkání "dětí ze zkumavky"

Klinické centrum ISCARE I.V.F uspořádalo XII. ročník setkání "dětí ze zkumavky", kterého se zúčastnilo celkem 1 180 dětí narozených po úspěšném umělém oplodnění v Centru asistované reprodukce ISCARE IVF Lighthouse. Nejmladšímu účastníkovi bylo 5 dní, nejstaršímu 12 let.
Rekordu bylo dosaženo dne 15. září 2007 v ZOO Praha.
Také jsme se zůčastnili.

Rok

19. února 2010 v 13:32 | atevit

Tak včera to bylo přesně rok co jsem založila tenhle blog.
A proč....z mnoha důvodů narazila jsem na jeden moc pěkný a zajímavý blog ZDE Jeho majitelka měla a stále má krásné články doprovázené fotkami.
Další z důvodů byl ten že jsme začali jezdit do Prahy do centra asistované reprodukce Iscare, kde nám už podruhé pomohli k děťátku. Já se pustila do blogaření abych příliš nemyslela na to jestli nám to v Praze dopadne dobře.
Tak mě napadá že o tom jak pobíhá léčba a vše kolem umělého oplodnění a jak jsem to prožívala já, to by byl zajímavý článek.

Ještě jsem vlastně ani nevěděla co tu budu tvořit, snad nějaké ty fotky či videa jen tak pro pohodu.Proto jsem nazvala svůj blog HEAVEN =
a také proto,že moje moto je že ZA KAŽDÝM MRAKEM SE SKRÝVÁ SLUNÍČKO.
74 článků za rok


Také už přemýšlím o novém vhledu hlavně záhlaví ještě nevím jak, ale určitou představu už mám, mělo by tam být nebe a nesní chybět mráčky a moje dvě sluníčka. Jen co budu mýt nějakou povedenou fotečku Ninušky tak na tom začnu pracovat.

Měsíc Únor je měsíc mnoha změn pro mě. Většinou pro mě důležité věci se událi v tomto měsíci.
Tak například před 17lety jsem 12. února nastoupila do zaměstnání. Dále před 15lety 18. února jsem se seznámila s manželem. Pokaždé v únoru jsem začala s návštěvami v Praze v Icscare. Našla by se i jiná únorová data ale nejvíc si pamatuji tyto.
Tak to to je asi tak vše o mém blogovém výročí které je 18.února.
Jsem zvědavá jestli tu budu i něco smolit i v únoru 2011.

Jen na skok...

20. prosince 2009 v 10:22 | atevitTak opravdu jen na skok.
Neděle rychle něco napíšu dokud jsem ještě doma. Včera jsme byli na návštěvě v nemocnici protože se už začíná něco dít. Paní doktorka mi to potvrdila, že mimi už se sune dolů a pěkně se nám připravuje na cestu ven. Půl hodinky jsem si ještě poležela na měřáku k de mi natočili miminko. Mimi bylo v klidu to vždycky když ho natáčí jinak doma během dne řádí. Zaznamenali kontrakci.
Během dne mám asi tak kontrakci třikrát.
Jinak je to potvrzeno na vlastní oči jsme s taťkou na Sonu viděl,i že to je holčička .
Ještě ale musí chvilku vydržet mám na seznamu na ledničce napsané tři věci co musím udělat a tatínek ještě chodí do práce. Dnes měl noční a dneska a zítra jde ještě na odpolední.
Zítra jdu do poradny.

Sranda je, když večer lezu z postele a nemůžu se pořádně zvednout. Minule jsem se musela smát protože jsem se sunula z postele a vypadla ze mne tato věta: "Sakra já už neudělám ani jednu sklapovačku". No a to mě tak rozesmálo že jsem probudila i manžela ten si myslel že tam už skučím porodními bolestmi a já se tam do tmy chechtala jako blázen
Ale teď už budu končit malá nemá ráda když tu dlouho sedím kope a vyvádí. Jdu zase něco dělat když jsem v pohybu je klidnější.
Všem přeji předvánoční pohodičku....

Zabalený dárek jak zabalit mimi....

27. listopadu 2009 v 11:33 | atevit

Dnes sem dám moje aktuální foto. Pro představu.
Je schválně rozmazané protože důležité je bříško…36 týden těhotenství v mém balení.
Váha: 71,8
Předpokládané pohlaví miminka: holčička
Pohyby: dosti časté (asi to bude pěkný éro)Scrapbook

19. listopadu 2009 v 17:57 | atevit

Zase jsem objevila něco nového co mě zaujalo.

Scrapbook!

Zase něco s čím si pohrají ty co baví si zkrášlovat a dotvářet svoje fotečky. Je to tvorba foto alb, kde se dá krásně uplatnit fantazie. Takzvané netradiční foto alba. ZDE

Mě zaujal Digitální koláže tvořené v počítači. Pro vaší představu vložím pár odkazů na různé stránky a blogy kde jsou opravdový odborníci a machři.

Digiscrapbook

Protože se teprve začínám s digiscrapbookem seznamovat a sháním nové a nové informace o tom co je vše potřeba. Nacházím nové pojmy jako jsou:

FREEBIES

LAYOUTS

KITY

A zatím nejvíce informací nacházím ZDE i co se týká o softwaru který se používá na tvorbu koláží.Také jsem si stáhla trial verzi prográmku kde zkouším tvořit.

Moje pokusy:
Zatím to jen tak zkouším a sbírám inspiraci....

Něco málo o miminku.

21. října 2009 v 21:42 | atevit
Naše mimi o sobě dává hodně vědět, kope už dost silně je vidět že povyrostlo a má o dost větší sílu na to aby mi na bříšku vymodelovalo zajímavý hrbol.
Termín máme na 30 prosince, takže právě máme 31 týden.
Když jsem byla těhotná s Radimkem tak 33 týden jsem byla v nemocnici protože bylo před vánocemi a já to trošku přehnala s pečením cukrový a přípravou na vánoce.
To bych si zopakovat už nechtěla 14 dní před vánocemi ležet v nemocnici. Ale zase jsem mohla být klidná, protože hlídali Radimka a chodili nás monitorovat a já poslouchala každý den jeho srdíčko. Když se vše urovnalo tak jsme mohli po týdnu jít domů a užít si vánoce i nový rok. Pak zase když jsem měla termín tak Radimkovi se nechtělo z bříška. Narodil se 30.1.05 14:15.
Příští týden mám jít na ultrazvuk už se nemůžu dočkat až mimi uvidím. Mám teď obavu jak tam tak sebou pořád mele aby si neomotalo pupeční šňůru okolo krku.
Taky jsem si všimla že reaguje, když si dlouho povídám nebo se mazlím s Radimkem to je hned aktivní a kope jako by chtělo blbnout s námi. Při poslední návštěvě v poradně mi paní doktorka předepsala magnesium a odpočinek a klid. Takže vždy jak se necítím nebo se mi něco nezdá snažím se dát do klidu abychom nemuseli balit do nemocnice.
A taky mě trápí že nám v nasěm městečku zrušili porodnici a teď budeme muset jet až do Liberce které je asi 30 km vzdálený zatímco do bývalé porodnice to bylo pouhých 6 km. No zvládli to jiné maminky a miminka tak mi to zvládneme taky.
Sice už se stali i případy že tam měli plno a maminy vezli do Jablonce, Turnova či i dokonce do Mladé Boleslavi. Tak doufám že na Silvestra nebo na Nový rok bude volno pro mě a naše mimi.

Těhotenství - 8. měsíc
Miminko:

32. týden - Většina orgánů pokračuje ve svém zrání. Všechny smysly již naplno pracují. Barva kůže je více narůžovělá díky hromadění podkožního tuku, nehtíky jsou hotové. Miminko může otáčet hlavičkou ze strany na stranu. Velikost dítěte k zadečku je asi 29 cm, váží asi 1,5 kilogramu.
33. týden - Dítě již nemá tolik prostoru, kopance a kotrmelce už tedy definitivně vystřídalo přetáčení a různé natahování. Pokračuje rychlý růst mozku a tím i velikost hlavičky. Velikost dítěte k zadečku je asi 30 cm.
34. týden. - Pohyby dítěte jsou stále pomalejší. Vyvíjí se imunitní systém, který je důležitý pro boj s infekcemi. Pokud by se miminko narodilo nyní, s velkou pravděpodobností by se narodilo bez větších komplikací. Velikost dítěte k zadečku je asi 32 cm.
35. týden - Probíhá zakulacování horních i dolních končetin. Plíce už jsou obvyklé zralé a tak i dýchání předčasně narozeného dítěte v tomto období by bylo bez problémů. U dětí, které jsou v tomto období v poloze koncem pánevním (zadečkem dolů), může lékař podpořit dítě v otáčení speciálními zevními hmaty. Velikost dítěte k zadečku je asi 33 cm.
36. týden - Vzhledem k těsnějšímu prostoru se může miminko v bříšku méně hýbat, o to víc jsou však jeho pohyby silnější, až Vás to může někdy vylekat. Pod kůží můžete vidět obrysy lokte nebo paty. Velikost dítěte k zadečku je asi 34 cm, váží asi 2,5 kilogramu.

Nová rubrika!

18. října 2009 v 15:24 | atevit
Zakládám novou rubriku pro dětičky.
Budou v ní říkanky a básničky.
Které si vymýšlíme sami a o ně
se podílíme s vámi.
A to rádi!!!!

proč???

5. října 2009 v 8:11 | atevit

CHYBA: Video http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos/eX18mfN9JY4 is removed from server.


Pokouším se vložit video z youtube a když chci stránku zveřejnit tak mi to píše tuto chybu

Bez komentáře

15. září 2009 v 9:01 | novinky.cz

Zemřel herec Patrick Swayze

Americký herec Patrick Swayze v pondělí podlehl rakovině slinivky. Hvězdě Hříšného tance bylo 57 let, s rakovinou bojoval dva roky. O jeho smrti informovala v úterý jeho mluvčí Annett Wolfová s tím, že herec zemřel doma obklopen svými blízkými.
"Patrick Swayze dnes odešel v klidu s rodinou po svém boku poté, co posledních dvacet měsíců čelil své nemoci," stojí v prohlášení Wolfové. Žádné další podrobnosti neuvedla.
Herec proslavený filmem Hříšný tanec a také televizním seriálem Sever a Jih o nemoci věděl od loňského roku. Jeho lékař George Fisher na začátku března 2008 uvedl, že Swayze má rakovinu slinivky. Přesto herec pokračoval v práci. Natáčel televizní seriál The Beast o veteránovi FBI. Roli přijal ještě předtím, než se dozvěděl o smrtelné nemoc a práce na seriálu ho plně vytížila. Občas musel být na place dvanáct hodin.
O práci na seriálu řekl, že hlavní postava tajného agenta mu sedne. "Jestliže opustím tuto zemi, chci opustit tuto zemi s tím, že budu vědět, že jsem zkusil něco vrátit a zkusil udělat něco užitečného," řekl, když letos v lednu vysvětloval, proč se rozhodl roli přijmout. "Moje práce je mým odkazem," dodal.
Spolu s manželkou připravoval knihu vzpomínek Ještě jeden tanec, která měla být i o jeho boji s nemocí.


V lednu Swayze připustil, že mu zbývají nanejvýš dva roky života, ale odmítl, že by byl blízko smrti. Reportérce Barbaře Walterové tehdy řekl: "Jestli umírám? Jestli jsem na smrtelné posteli? Jestli říkám lidem sbohem? V žádném případě ne. Sním o budoucnosti, o budoucnosti dlouhého a zdravého života, nežiju ve stínu rakoviny, ale ve světle."
V rozhovoru pro americkou televizi tehdy přiznal, že je vystrašen a prochází peklem.
Rakovinu slinivky přežije jen pět procent pacientů.

Květiny zdobí hvězdu Patricka Swayzeho v Hollywoodu.
FOTO: ČTK/AP
Swayze, který se narodil 18. srpna 1952 v Texasu, na sebe v osmdesátých letech upozornil v několika vedlejších rolích, mimo jiné v Coppolově snímku Outsiders a v Rudém úsvitu. Prosadil se v roce 1987 ve filmu Hříšný tanec, kde mu byla partnerkou Jennifer Greyová. K tanci měl blízko, jeho matka vedla houstonský balet. Své taneční kvality prokázal i v broadwayském provedení Pomády. V kariéře tanečníka mu zabránilo staré zranění z fotbalu, protože druhou láskou herce byl sport.
V roce 1991 hrál Swayze v Duchovi, který získla dva Oscary. Jeden byl za scénář, druhý dostala Whoopi Goldbergová za vedlejší roli média.

Patrick Swayze
FOTO: Mario Anzuoni/Files , Reuters

Patrick Swayze v květnu 2008

Výběrová filmografie Patricka Swayzeho

1979 - Shaketown
1983 - Outsiders
1983 - Sedm neohrožených
1983 - Staying Alive
1984 - Rudý úsvit
1984 - Grandview
1986 - Youngblood
1987 - Ocelový meč
1987 - Hříšný tanec
1989 - Hrozba smrti
1998 - Dopisy od vraha
1990 - Duch
1992 - Město radosti
1993 - Táta lump
1995 - Machři
1995 - Tři přání
1995 - Tři muži v negližé
1998 - Černý pes
1998 - Dopisy od vraha
2000 - Lulu se vrací
2001 - Donnie Darko
2002 - Probuzení v Renu
2003 - Abby Singer
2003 - Zkurvená noc
2004 - Legenda o Jiřím a drakovi
2007 - Smrt v horách
2007 - Christmas In Wonderland
2009 - Powder Blue

Vše nejlepší

25. srpna 2009 v 9:55 | atevit

Dneska má svátek moje sluníčko přeju mu hodně zdravíčka to je hlavní a ať je pořád tak veselý a šťastný....


Den co den...

2. srpna 2009 v 19:07 | atevit
Každý den si říkám, že jsem dám už nový příspěvek. Když si sednu konečně k pc a přejdu na blog tak místo abych se přihlásila a vkládala příspěvek nebo článek zjistím že jsen na jiném blogu a zněj po přečtení článku sepřesouvám na další, až zjistím, že jsej jich zhlédla deset i víc. A tak čas který jsem si určila na vytvoření svého příspěvku nebo článečku promeškám prohlížením ostatních blogů.
Tak dnes jsem alespoň dám članek který mě moc ale opravdu moc zaujal: A musím říci že se vším v tomto článku souhlasím a všechny tyto tři věci miluji hlavně to mazlení a spánek víno beru jako skvělý doplněk k mazlení a spánku.Protože u vína může platit i to, že všeho moc škodí.

Recept na dlouhověkost obsahuje mazlení a červené víno

Dámy, bojíte se nelítostného souboje s časem? Podle odborníků je to zbytečné. Stárnutí je přirozeným jevem, který potká každého. Pozitivní ale je, že se dá oddálit. Zbraní proti němu může být třeba popíjení červeného vína nebo milostné doteky.
Stárnutí je nevyhnutelný jev organismu, při kterém pozvolna dochází k chátrání tělesné schránky. V těle se začne zvyšovat počet odumřelých a poškozených buněk a organismus je nestačí nahrazovat novými.
Lidé by se teoreticky mohli dožívat až sto dvaceti let. Taková je doba, na kterou jsou naprogramované geny dlouhověkosti. To, proč se tak neděje, je ovlivněno mnoha faktory. Špatným jídlem, životním prostředím, nemocemi, úrazy a dalšími okolnostmi," .


Červené víno dokáže divy

To, co umí zpomalit stárnutí, je správný výběr potravin. "Stárnutí buněk dokážou oddálit antioxidanty, které chrání proti toxinům a dalším nebezpečným látkám. Jsou hlavně v ovoci, zelenině nebo rybách.

Velké množství antioxidantů obsahují třeba borůvky nebo brusinky. Světové studie ukazují, že století lidé mají výrazně vyšší hladinu antioxidantů než sedmdesátníci," říká primářka Golková. Vědci ale našli další silnou zbraň. Je jí červené víno.

"Popíjení červeného vína tělu opravdu prospívá. Je to dáno tím, že víno obsahuje látku resveratrol, která v těle podporuje produkci takzvaných genů mládí, jež stárnutí zpomalují.

Základem tohoto objevu byla statistika, která ukazovala, že se Francouzi v porovnání s ostatními Evropany dožívají výrazně vyššího věku. Následně se přišlo na to, že za vším stojí jejich obliba v červeném víně. Sklenička či dvě tak pomohou ochránit srdce i cévy a přispějí k uchování dobré kondice," vysvětluje lékařka.


Mazlení přidá roky

Blahodárný vliv na organismus má i psychika. "To, co dokáže prodloužit věk, jsou i doteky a láska. Hlazení a mazlení totiž přirozeně zvyšují hladinu hormonů, jako jsou například testosteron a estrogeny.

Tím pak dochází k ovlivnění chemických pochodů v těle a výsledkem je oddálení stárnutí. Mazlení je i jedním z důvodů, proč se ženy dožívají vyššího věku než muži. Jejich plusem je totiž to, že se kromě sexu a milování více než muži mazlí se svými potomky. Mají tak více doteků a tulení než silnější část populace," dodává lékařka.

Vyššího věku se dožívají i lidé společenští a přátelští. "Jednou z podmínek dlouhověkosti je i optimismus, smích a veselá povaha. Naopak lidé samotáři a lidé s pesimistickým pohledem na svět umírají dříve. Negativní emoce dokážou i při plném zdraví člověka život výrazně zkrátit," varuje Monika Golková. Déle tak žijí lidé se silnými rodinnými pouty a lidé se zájmy a koníčky.

Prospěte se k mládí

Pro zachování svěžesti a mládí je důležitý dostatek spánku. "V tomto případě nejde jen o frázi, ale o skutečnost. Během spánku totiž v našem těle dochází k vyplavení hormonu melatoninu. Ten je v organismu zodpovědný za mnoho procesů. Například snižuje množství cholesterolu v krvi nebo podporuje produkci růstového hormonu.

Kromě toho ale také působí jako antioxidant na mozek, zpomaluje stárnutí a prodlužuje život. Aby mohl melatonin ale opravdu dobře fungovat, je třeba zajistit správné podmínky pro spánek. K těm patří to, že budeme spát ve tmě, nikoli při světle, a že nebudeme výrazně narušovat přirozený spánkový rytmus například cestováním přes časová pásma nebo

Takže přeji aby jste se hezky pomazlili napili červeného dobrého vínka a krásně vyspinkali.....

Proč...

2. července 2009 v 18:31
Dneska jsem zjistila že na mém blogo jsou mnou vložené fotky rozmazané a doposud byli vpořádku nevím čím to jeAhoj ahoj....

5. dubna 2009 v 9:47

Ahoj, ahoj veliká omluva za to že se tu u mne nic neděje, ale tyto dny je spousta starostí zařizování a taky zahrádka a hodně cestování také mě čeká jedna moc důležitá a pro můj život zásadní věc na kterou se teď musím soustředit.
Ale mám už na kameře a ve foťáku spousty materiálu, které se sem chystám vložit jen co bude čas. Takže článečky budou...snad brzy.
Počasí nám přeje tak hodně sluníčka všem přeji a pohodičku.

Ladova zima

19. února 2009 v 17:29 | atevit
Ta po dlouhý době jsme se dočkali zimy, přesně takové jako jí známe z ladových obrázků.
A trocha poezie taky neuškodí...


Tak hurá ven a užívat si sníh než nám roztaje a promění se na kapalinu,která zase naplní řeky až po okraj.
A snad naše vesnička nebude zase bojovat s povodní.

Pro začátek....

18. února 2009 v 21:02 | atevit
Zdravím a vítám vás na mém blogu ...
Proč heaven(nebe)krásný pocit pohody ležet v trávě a koukat na nebe a pozorovat plující mraky. A přesně takový bych si přála, aby byl tento blog pohodový.

 
 

Reklama