Nemo jde do školy...

18. listopadu 2012 v 20:56 | atevit

Dnes je pro malou korálovou rybku Nema velký den.Jde poprvé do školy! Ale jeho otec Merlin, který si stále dělá starosti, si není jistý, jestli má Nemo začít chdit do školy tento rok.Nemo má jednu poutev menší než druhou, a proto není nejlepší plavec.


Mám před sebou knížku kterou jsem četla Radimkovi když byl mladší a teď jí čteme Nince je to knížka z edice Disney a jmenuje se Hledá se Nemo. Ano, ano všichni znáte příběh malé sympatické rybky Nemá a jeho tatínka Merlina. Tuto pohádku samozřejmě máme i na DVD a měla hodně, hodně repríz na našem přehrávači. Když byl Radimek malý tak jsme film pouštěli od sekvence, kde malý nemo budí merlina a křičí vstávej, vstávej do školy. Pasáž kde Merlin přijde díky žralokům o své dětičky jikry a maminku Koral jsem vždy přeskočila. Byl z něho trochu vystrašený.

A na onu rybku jsem si opět vzpomněla, když jsme vedli našeho klučinu poprvé do školy. Merlin je přesně moje krevní skupina a hodně jsem se sním ztotožnila pokud jde o ty obavy vypustit Radimka d světa jako rybku Nemá.

Radimek jak už jsem psala dostal vloni odklad a školu započal až tento rok. Potřeboval trošku více času a jsou tu i takové menší překážky které doufám překonáme. Vždyť i Nemo měl maličkou ploutvičku která ho trošku vplavání brzdila. Stejně jako nemo je Radík hodně zvídavý a veselý a stejně tak se těšil do školy. Radimek se nejvíc těší až se naučí číst a bude si moc přečíst vše sám. Já nyní díky Nince už nemám tolik času číst Radíkovi. Teď momentálně už od léta máme rozečtenou moc pěknou knížku od Semjonova Kartova Rychlonohý Džár. Knížka moc hezká je o našich prapředcích a době, kdy lidé obývali jeskyně a lovili mamuty.
První školní den byl vydařený a slavnostní a náš malý Nemo vyplul velmi skvěle a vede si dobře všechny obavy z nás spadli. Je skvělé že škola je přímo v naší vesničce a kousek od domu a nemusí nikam dojíždět. Škola je na tak malou a hraniční vesničku moc pěná a veliká jsou to vlastně dvě budovy jedna ta menší je první stupeň vlastně teď už bohužel po prázdninách osiřela druhý stupeň přesunul do města, což je veliká škoda takže, dojíždění nás stejně čeká. Ale děti o nic nepřišli mají nově a moderně vybavené učebny ve veliké budově já tam chodila před asi před třemi lety na angličtinu při mateřské. A tatínek tam nastoupil kdysi taky jako prvňáček a prožil tam svá školní léta. A vypráví Radimkovi jak na záchodě, kdysi rozbil okno. " Tatínku tam už žádné rozbité okno není" to řek když dorazil první den ze školy kdy je paní učitelka provedla školou.
Naše školička

Samozřejmě že přípravu na školu si Radimek vyzkoušel v místní mateřské školce kam také rád chodil a prožil mnoho nového a poznal kamarády. Také si to i prodloužil o jeden rok a tím i dětství. Ve školce bylo i slavnostní rozloučení s budoucími prvňáčky. Dostali dárečky a i knížku s věnováním a razítkem od paní učitelek a já při té příležitosti z krabice vyhrabala mojí knížku s věnování, co jsem dostala při loučení se školkou.

Mateřská školka

Loučení se školkou zvětšit Zde

Budoucí prvňáčci a jejich knížka na rozloučení zvětšit ZDE

Knížka, kterou jsem dostala ve školce já zvětšení Zde

Od 3.září už uběhli tři měsíce a ty obavy a nervy co byli na začátku jsou už pryč.Radíkovi se ve škole líbí a je nadšený z každého nového písmenka, které se naučí, mají moc hodné paní učitelky, Mají svojí paní učitelku a pak ještě dvě na kreslení a hudební výchovu a pana učitele na tělocvik, z tělocviku jsme měli tak trochu obavy, ale Radimek je spokojený, vlastně ho škola baví. Samozřejmě je teprve v první třídě a tři měsíce jsou ještě krátká doba, ale hlavní je vždy dobrý začátek bez frustrací nervů. Také už máme za sebou první rodičovské schůzky a čtvrtletní ohodnocení. A musím říci, že jsme spokojeni a dopadlo to dobře žádné hororové scénáře se nekonali a radimek si vede hezky a byl i pochválený, že je hodný a že se snaží. A je to možná i proto že ti co ho mají moc rádi mu drží palce. A Ninka ta se strašně těší na Radíka a moc ráda chodí s Radimkem do školy a nebo pro něho.A pokaždé co píšeme úkoly tak i jí musím připravit sešit aby se taky mohla učit s námi. Samozřejmě si i vzpomene na školku a to vždy, když ráno vstává a nechce se mu pelíšku ví, že už to nejde se omluvit, že nedorazí do školy. Po vyučování které trvá čtyři hodiny jde domů, zatím si to může dovolit protože jsem doma s Ninunkou. Za co jsme moc rádi hlavně kvůli Radimkovi. A všichni co ho mají rádi mu určitě budou držet palce a pomáhat jak to půjde. My s tatínkem nejsme moc náročný moc dobře si pamatujeme na naše školní léta. Hlavní je když školu úspěšně dokončí,… a nemusí to být s vyznamenáním.

3. září Cesta do školy a Paní řiditelka vítá radimka a děti venku řed školou a momentka ze třídy v lavicích. Zvětšit Zde

zvětšit Zde
Pro radimka je teď hlavní prioritou naučit se číst aby si mohl všechny informace jak říká ukládat do hlavy sám. A to samozřejmě zahrnuje počítač a internet na kterém se už umí dobře orientovat i bez nás. Ale já se budu i přesto snažit udržet jeho pozornost na knížky. Radimka jsme přihlásili na myslivecký kroužek Smědáček.


Takže náš malý Nemo přeji ti aby jsi plul spokojeně v moři nových a nových poznání.


AtevitSmějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama