Slunečnice

2. září 2012 v 0:48 | atevit |  Zážitky
Je tu konec prázdninové pauzy mého blogu. A jak začít co napsat na uvítanou? Poslední článek jsem psala o květině a tak bych i nyní chtěla květinou započnout. Před dvěma měsíci jsem tu psala o zcela malé drobné jarní květince lidově zvané petrklíč a jedné sentimentální vzpomínce, která mě k ní váže. A stejné to je u jiné květiny mám k ní taktéž sentimentální vzpomínku přímo letní. Na rozdíl od drobného skoro přehlédnutelného petrklíče tuto květiny řku-li kytku rozhodně nepřehlédnete.
Dnes na mém blogu dostává hlavní slovo SLUNEČNICE
Slunečnice taky se vám hned při tomto slovu vybaví pole plné slunečnic s kontrastem modré oblohy, u mě taková to scenérie či obrázek pohladí po duši, modrá obloha a žlutá květina která září jako slunce a pro ještě krásnější efekt sluníčko, které svítí přímo na slunečnici a ještě víc jí rozzáří a zintensivní její žlutou zář.Na začátku blogováni jsem tu kdysi vložila fotografie na níž jsem zvěčnila mamky zahrádku v Heřmanicích, která už tam není díky velké vodě v roce 2010 není.http://atevit.blog.cz/0903/foto-jen-tak
Tak jsem si i já chtěla prostřednictvím této květiny u nás na naší mini zahrádce navodit pocit velikosti pole plného slunečnic a rozzářit a proslunit si léto.
A výsledek, to už obrazem a videm, provedu vás naší malou zahrádkou která se rok co rok rozroste o kousek nějaké té radosti pro nás a naše dvě malá sluníčka. A abych nezapomněla ještě jednoho psa….

Takto slunečnce vypadali v červnu v záonku ještě nejsou pořádně vidět

V červenci nám trochu povyrostli...

Tady ještě nemají květy je to srpen a nejdeší jsme naměřili 330cm

srpen

Konec srpna už kvetou hurááá...A tady máme jednu raritku naše děti na trampolíně baštili rajčátka a zřejmě jedno se jim zakutálelo mezi tůje

A ještě jednou v plné kráse


Jsou i květiny co mají svůj příběh. Jako například dvě z našich slunečnic, které to neměli lehké a přírodní živli se na nich podepsali.
Jednoho letního červnového rána nás probudil silný vítr a déšť. Když jsem koukla z okna jak to tam vypadá viděla jsem jak se ohýbají stromy, v tom můj zrak spočinul na naklánějící se lodyhy slunečnic, už pouze dvou naklánějících. Ty dvě co byly blíže silnice nevydrželi nápor. Jedna se skácela a opřela se o plot za sebou a druhá ležela na zemi a byl vidět její zlomený stvol. Umíte si představit, že mě to naštvalo a tak jsem se těšila…
Když jsem šla venčit psa ještě jsem trošku doufala, že slunečnice jsou jen ohnuté tíhou vody a že je narovnám a přivážu k plotu.
Jedna byla úplně na odpis a druhá ta co se opírala o plot byla nalomená do půlky široký stvol dole se jen rozpůlil. Listy této slunečnice nebyli vůbec zvadlé, svitla malá naděje že by se mohla zachránit, doběhla jsem domů pro papírovou lepící pásku a šňůrku, kytku jsem narovnala přivázala podle plotu a omotala paskou místo zlomeniny. Druhou slunečnici, tu co se už nedala zachránit jsem si odnesla domů a dala jí do zelené lahve s vodou. Nechtělo se mi s ní jen tak rozloučit. Po několika hodinách se listy zvedli. Dělala mi radost, alespoň svými zelenými listy na okně mezi orchidejemi. Pošramocená květinka venku se také držela vždy když zapadlo sluníčko nebo když pršelo její listy se vzpamatovali. Jinak byli po celý den zvadlé a viseli dolů. Další tři kytky byli pořádku a vydrželi nápor počasí.
Slunečnice v lahvi na okně byla stále při síle, byla tam už asi týden a já se rozhodla, že už jí dám pryč. Vyndávala jsem jí z lahve, ale moc to nešlo. Při pohledu skrze zelené sklo jsem nevěřila vlastním očím. "Kořeny! ona má kořeny?" vykřikla jsem.
No co jsem asi udělala, ano zasadila zpět na místo, kde už kdysi vykořenila z malého semínka, a je tam ještě dnes ale zatím ještě nekvete na rozdíl od těch ostatních. Je menší a schovaná v jejich stínu. A ta nalomená zalepená kvete, sice má trochu květ zohýbaný, ale mě se líbí protože má svůj příběh…. Tak, to je asi tak vše o tom jak jsem se stala léčitelkou květin.
Nalomený stvol mnou odborně ošetřený

A nazávěr nesmí chybět video

Přeji vám krásné podzimní dny ...Usmívající se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 9. září 2012 v 15:48 | Reagovat

Moc hezký článeček.Slunečnice jsou fakt krásný květinky. A pod tvou péčí-úplná nádhera!! I vám všem hezké září! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama