Výchova dívek v čechách ...

13. února 2012 v 16:26 |  Zážitky
Ne nelekejte se žádná těžká literatura zde nebude, já nejsem žádný Michal Viewegh , ale jen bych se s vámi chtěla podělit o jeden můj zážitek s naší malou princeznou. Protože mi to nedá se o tuto mojí příhodu nepodělit a pobavit vás, ale i s trochou se zamyslet nad dnešní světem a jak opravdu pokrok jde stále a stále dopředu a generaci co generaci jsou děti chytřejší a rozumnější a jak se umí rychle jednat v určité situaci. A to i když jim je byť jen pouhé dva roky.
Takže malý úvod máme za sebou a teď už k oné příhodě .

Jsou chladné dny a doma se snažím hlídat děti aby měli stále bačkory protože podlahy jsou studenější a tak jako každá mamina dbám o jejich zdraví. Neustále je napomínám, aby si brali bačkory a nelítali naboso. Stejně tak to bylo i včera, Ninka zamnou přiběhla do kuchyně a samozřejmě bez bačkůrek . A já hned spustila rázným a přísným maminkovským hlasem
"Kde máš bačkůrky jak to, že jsi si je sundala a honem koukej si je donést ať ti je nazuji." Ze své přísné pózy jsem měla radost a i zafungovala, protože malá se hned rozeběhla směrem k obývacímu pokoji, já ještě hrdě a pyšně na taťku, který byl ve vedlejší místnosti zamachrovala "No vidíš takhle se to musí, rázně a nepovolit" a to už jsem slyšela jak Ninka běží zpátky a těšila se jak jí budu chválit že mě poslechla a nese si bačkůrky …..
Ale ouha marná touha!!!! Rychle moje sebevědomí kleslo Ninka v rukách držela malý dětský kolt který patřil Radimkovi, často sním Ninu honil a hrál si na kovboje. Svírala ho pevně ve svých ručičkách a s opravdu hrozným a nenávistným pohledem a ještě hroznějším mumláním mířila mě přímo na hlavu( no ještě že jí zatím moc nerozumím té její hatmatilce).
Držela jsem se, abych nevyprskla smíchy a hned přistoupila na její hru
"Tak ty mě chceš zastřelit zato že to s tebou myslím dobře" a dusila jsem v sobě smích. Ale to už jsem mezitím chytla jednu pomyslnou kulku do hlavy protože Ninka zmáčkla kohoutek.
Tatínek vše ve vedlejším pokoji sledoval a kroutil hlavou "Aha tak takhle se to má dělat" a také se držel aby se nerozesmál.
Ale nedalo mu to přidal se "Ty mi střílíš do maminky" jenže, to neměl dělat Ninka si to namířila k němu a zamířila a samozřejmě zasáhla svůj cíl.
"Tak taťko a jsou z nich sirotci."
"Jo jo mamko musíme přitvrdit asi jsme moc hodní."
"No nevím já bych si to s nimi raději moc nerozházela vidíš jak jsou dneska děti pokrokovější dostaneš rovnou kulku a je to a kdo ví až jednou budou plnoletí a budou si moc nějaký ten kolt koupit, zbrojní pas dneska dostane každý"

Tak mám obavy co se z naší holčičky vyklube, ale možná že by její ráznost dala zúročit a třeba by z ní byla dobrá policistka. Myslím, že by si to sní žádný lup raději nerozházel už ten její kukuč při střelbě a výhrůžky.

Ale taky mě napadlo co kdyby to byla skutečná pistole i to stálo za úvahu, vždyť na světě už se takové případy staly, že se zbraně do rukou dětí dostaly.
Já osobně zbraně nemusím, když si to člověk přebere tak proč vlastně vyrábíme zbraně možná pro lov možná pro obranu, ale vždy ta zbraň, když se vyrábí tak je jasné, že je pro účel zabití či zranění ať už je to člověk či zvíře. Škoda, že vůbec někdo na něco takového přišel možná, že bez zbraní by byl svět o něco lepší.Ale zase na druhou stranu nějaká obrana proti zlu tu zas asi musela a musí být.
No ale dost těžkých úvah dále vám přeji krásné dny beze zbraní a hodné za mír bojující děti.


Zdraví vás jedna střelená mamina.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Romi Romi | Web | 16. února 2012 v 16:31 | Reagovat

A máš recht..Tuto větu holky slýchávali často..Máme doma parkety a ty pěkně kloužou a studí! Foto na konci je boží :-D

2 Lucka Lucka | Web | 16. února 2012 v 21:02 | Reagovat

To jsem se pobavila. Hlavně, aby vždycky mířila na lupiče a zloduchy a né na maminku! :-) Ta animka je hodně povedená! A já se jdu podívat, kde jsem nechala bačkory, abych to taky neschytala. ;-) Hezký večer :-D

3 Gabi Gabi | Web | 11. března 2012 v 20:44 | Reagovat

No, sice nejsem zastáncem zbraní, ale dobrá věc je ta, že Nina se ve světě neztratí a nenechá sebou zametat. A to je celkem podstatná věc ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama