Listopad 2011

Báječný srpen čtvrtý díl...Zub

20. listopadu 2011 v 17:12 | atevit |  Dovolená Itálie
K termínu naší dovolené jme byli zase o něco blíž čtrnáct dnů před naším odjezdem, což byl 27 srpen jsem nejčastěji navštěvovala tyto stránky počasí Itálie, Mapa Gogole. Musím říci že počasí které čtrnáct dnů předpovídali tak to přesně vyšlo na den podle předpovědi. Na celý týden mělo být kolem 27 °C až 30°C akorát 31 srpna měla být bouřka a déšť. Ale pak zase další dny až do 3 září sluníčko a teplíčko. Další dny už mě nezajímali.
Na Gogole jsme zase plánovali nejlepší trasu.

19. srpna nám zavolali z Čedoku, abychom si vyzvedli potřebné papíry a pokyny na cestu. Stále jsme nemohli věřit že už brzy budeme u moře.
V Čedoku nám dali vše potřebné a popřáli nám Šťastnou cestu, měli jsme tam i důležitá telefonní čísla na kterých se popřípadě dovoláme pomoci. A papíry pro pojišťovnu, které by vyplnili lékaři v zahraničí pokud by to bylo třeba. Já je od zástupkyně Čedoku převzala se slovy " Snad je nebudeme potřebovat?" paní my odpověděla" Nebojte určitě ne!"
Když jsme přijeli domů přepadla mě panika a už jsem začala balit věci.
23. srpna zpropadené kosti k obědu vařím polévku z uzených žebírek a jak si tak přitom obírám žebírka a nejvíce miluji křupky, pochutnávám si tak najednou křup přední zub se odštípl kus který jsem měla nastavený co jsem si kdysi dávno vyrazila (článek zde). Letím k zrcadlu podívat se na tu hrůzu, ikdyž jsem ani nemusela jazykem jsem už černou díru vyměřila "Do p…e a je to v háji" slzy a předsedou vidím fotky z dovolené a já na nich bez úsměvu s pusou zavřenou a nebo, s úsměvem čarodějnice z nějaké pohádky. Manžel mě hned uklidňuje "To bude dobrý zítra ráno zajedeme k zubařce." Bulím "A co když tam nebude nebo mě to nespraví ." "já ti říkal neobírej ty kosti, ať je nějaké maso i v polévce."
24. srpna ráno u zubaře sedmá hodina ranní. Jakmile jsme přišli hned jsem šla na řadu nikdo tam ještě nebyl to byla rychlost a nikdy v životě jsem s takovou radostí nezaplula do zubařského křesla jako tento den.
"Z ordinace vykouklo rozesmáté vyzubené sluníčko, já hned věděl že je vše ok." takto to okomentoval můj manžílek Ti uzené kosti mě přišli na 450 kč. Mužu být ráda že se to nestalo těsně před odjezdem a nebo na dovolené. Každopádně budu teď opatrně jíst.
25. srpna stále balím a zase vybaluji pořád něco potřebuji vyndat a zase si nejsem jistá věcmi ve spod tašky. Nakonec jsem zase vše vybalila znovu připravila na hromádky s tím že to tam vše dám den odjezdu vše jsem měla v místnosti kde má radimek mašinky.
No aby toho nebylo málo ještě dnes jme se rozhodli vybourat příčku mezi pokojem a koupelnou, šlo to rychle byla z dřevotřísky nadělal se menší nepořádek ale já jsem to zakončila finálním úklidem celého bytu, aby vše bylo už připraveno zase na náš návrat domů.


Nervozita a napětí semnou dost mávala ani jsem pořádně nejedla, pořád jsem přemýšlela o naší cestě. Nebyla jsem sama taťka na tom byl stejně stále se vrtal v navigaci a hledal tu nejlepší variantu trasy směr ITALI.


Naše babi která mi pomáhala se seznamem věcí a potravin a radami byla také hodně nervózní jako každá mamina, měla o nás obavy. Chápala jsem jí a nejvíc jsem měla strach aby jí nestoupl tlak (který jí zlobí)až budeme odjíždět.Nakázala jsem jí aby si vzala prášky a taky že jí budu v průběhu cesty volat.
A také nesmím zapomenot na naší průvodkyni a spolucestující Haničku která se snámi rozhodla jet, má ale odvahu to se musí nechat má můj obdivSmějící se. Vyjíždět jsme měli na noc.
Hurá mám sbaleno jde se spát.


UŽ ZÍTRA DEN ODJEZDU!!!!POMOC!!!!!

SOBOTA???? TO JAKO UŽ BUDU NA PLÁŽI ???? NECHÁPU NEVĚŘÍM??????
Noc 25/26 srpen nespím sakra chci už konečně usnout a vypnout mozek

Další díl :Zlatá babíčka a řízky. Kakaová bramboračka. To už se do auta nevejde!!!!Ten štrůdl dejte dozadu na okénko.


V plném květu...

18. listopadu 2011 v 14:49 | atevit |  Všední den
Už dlouho je tu na stránce ten slizký slimák (předešlý článek). Tak zase něco co zalahodí oku a potěší. Jedině květinka může potěšit a ne ledajaká, ale orchidej.
Touto květinkou se pyšním za oknem. Když jsem jí fotila tak byla opravdu v plném květu.
Pojmenovala jsem jí Nevěstin závoj
Mám čtyři krásné kousky těchto rostlinek.

Něco pro Romi mojí blogovou kamarádku a milovnici orchidei.