Září 2011

Báječný srpen druhý díl...výměna.

26. září 2011 v 18:46 | atevit |  Dovolená Itálie

Rozhodli jsme se co nejdřív zavolat do cestovky a zeptat se jestli by nešlo vyměnit rezervaci jinam než zmiňované Bungalovy Albatros. Termín by zůstal stejný.
Počítali jsme i s tím že budeme platit nějaký ten poplatek za zrušení předešlé rezervace.
Zavolali jsem do Čedoku a vše vysvětlili. Výměna byla možná a i bez poplatku. Stačí si jen vybrat novou destinaci. Hurááááá.
Caorle krásné italské městečko( http://g.co/maps/g9adh) i recenze a články které byli na internetu byli velmi pochvalné a lidi tam psali, že se do těch míst každý rok rádi vrací. A co je hlavní je to prý ideální místo pro dětičky.
Z katalogu jsme vybrali apartmány ve Villaggio La Quercia.(http://g.co/maps/2p5ne)

Opět se jelo do města aby se provedla změna dostali jsme nové papíry a smlouvy a doplatili menší rozdíl v ceně.
Vše proběhlo hladce a my stále nevěřili tomu že pojedeme k moři????
A stále nás uklidňovala jedna věc že máme na to ještě tři měsíce, abychom se na to připravili.
Ale otázky stále běželi hlavou: Co nás tam čeká? Jak ustojíme cestu? Dojedeme tam vůbec?
Radime tomu říkal cesta za dobrodružstvím.
A pro nás a naše blízké co nám drželi palce to bylo velké společné téma. Stále nás uklidňovali že to bude dobré,že se nemusíme bát a že se nám tam bude určitě líbit.

Červen - auto
O víkendu u dědy v dáváme auto do pořádku mění se disky na kolech taťka je znepokojený že hučí ložisko a svití ABS . Děda a spol. nás uklidňují že ložisko vydrží a my doufáme, že mají pravdu.
Další víkend u dědy se znova rozdělává kolo aby se podívali na to proč stále svítí ABSko a našla se malá prasklina můj hodný bráška pozvolání telefonu přijíždí na kole, aby to zavařil a povedlo se už nesvítí a taťka i já jsme zase klidnější a je o jednu starost měně.

Červenec -Neštovice
Prázdniny začaly do dovolené zbývali ještě dva měsíce.
A nás přepadli neštovice. Tedy Radimka 11.července vypuklo mazání pupínků. V okolí už neštovice probíhali i u jiných dětiček , ale jak se zdá tak radimek měl lehčí průběh. Nebyl zase tolik osypaný a hlavně neměl teplotu. Byli jsme docela rádi, že to chytnul zrovna v červenci, nedokázali jsme si představit jak by to bylo na dovolené. Pak jsme čekali jestli se i za čtrnáct dnů taky Ninka osype. Pokud ano tak by to stihla ještě před dovolenou.

pokračování příště

Podzim

23. září 2011 v 15:33 | atevit
Tak pokud se nemílím tak včera v pátek přesně v 11:04 středoevropského letního času začal astronomický podzim.
Tak jsme si kolem 16 hodiny vyzazili na první podzimní procházku.


Náš první podzimní den


Báječný Srpen, první díl....Mácháč!

20. září 2011 v 15:40 | atevit |  Dovolená Itálie
Na srpen letošního roku budu opravdu ale opravdu vzpomínat dlouho, a doufám že mě ty hřejivé a krásné vzpomínky vydrží přes celou zimu.
Jé jsem ráda že jsme se rozhodli a dopřáli si dovolenou u moře. Po deseti letech dovolená každý rok o dovolené jsme něco budovali a vráželi korunky do bytu a nebo byl zase Radimek a Ninka malý na cestování. Také jsme se báli dlouhé cesty autem, nebyli jsme si jisti jestli to naše autíčko vydrží.
Vše se začalo tím že se Radimek zeptal "Tatínku a kdy pojedeme k moři"
U moře jsme byli s manželem naposledy ještě před svatbou a to ve Španělsku bylo to super vzpomínáme dodnes.
V planu byla rekonstrukce koupelny a na dovolenou jsme nepomysleli, leda tak se někam během prázdnin zajet na nějaký ten výlet.
Ale i přesto jsme zajeli na stránky pobytových zájezdů nejlepší se nám zdála Itálie a tak jsme se jen tak mrkli na kolik by to vyšlo. To co jsme měli na koupelnu se shodlo přesně se sumou na zaplacení pobytu a zbytek by jsme museli našetřit. No zřejmě červíček v hlavě tedy v našich hlavách stále vrtal a navrtával.
Únor...a bylo rozhodnuto a my začali šetřit na další část dovolené penízky jsme ukládali k mojí mamině aby se zase neutratili.
Ještě jsme se báli toho že jsme ještě nikdy tak daleko nejeli a tak jsme se začali poptávat po známých kdo ještě plánuje dovolenou u moře a jestli by nejeli stejným směrem.Našli jsme jednu dobrou duši která nás v tom nenechala samotné Hanička dcera mé sestřenice už jsem tu o ní na blogu psala ...
Takže koupelna padla a bude se dělat během roku.
Bylo třeba najít dobrou cestovku, která nám nabídne naší vysněnou dovolenou.
Květen Jedeme na Mácháč..????
Na internetu jsem našla pobyt na 8 dní v Itálii koncem srpna do Monfalcone Bungalovy albatros. Jelo se tedy do města přímo na pobočku Čedoku zaplatit. Bylo zaplaceno a my se radovali že rezervace proběhla v pořádku, stále jsem vyhledávala na internetu informace o místě. A konečně našla recenze nebyli zrovna moc pěkné, vypadalo to na italský Mácháč blízko veliké loděnice a v okolí bažiny a čistota moře nic moc. Navíc se tam psalo že možnost zakoupení pečiva a potravin byla trochu z ruky a to mě znepokojilo nejvíce. Při pohledu na satelitní mapu v Google nebylo pochyb okolí pustina a bažiny do města autem.(http://g.co/maps/qd8hw) Radost z nás rychle opadla. Jedeme na Mácháč..????(možná i ten Mácháč by byl lepší) Ne, ne já se tak rychle nevzdám vysněné dovolené pro naše prcky nenechám je poštípat komáry a nalokat se pohonných hmot z kdejakého tankeru a každé ráno shánět zásoby bůhví kde.
Když už tak už ....!

Pokračování bude....