Březen 2011

Fialky a chřipka...

22. března 2011 v 23:02 | atevit |  Všední den
Jaro v plném proudu sluníčko konečně hřeje , ale u nás zase otravuje chřipka. Nejvíc postihla našeho taťku.
Dneska jsem šla v poledne pro Radimka do školky a cestou na mě barevně ze stráně vykřikli Fialky.
Moje nejmilejší jarní kytičky.
Při pohledu na ně se mě hned vybaví vzpomínka na dětství a na domek mojí babičky a na stráň pod hnojištěm, každé jaro se tam rozvinul koberec plný fialek. Bylo jich tam opravdu mnoho, já je milovala natrhala jsem si kytičku a donesla ji babičce. Ta mi dala provázek, abych je mohla svázat a pak do malého frťanu dala vodu. Kytička fialek na jejím obrovském stole krásně voněla.
Dneska jsem si utrhla jen jednu, protože jich tam bylo málo a na stráni mezi starou trávou se vyjímali nádherně a vypadali kouzleně.
Cestou ze školky jsem je hned ukazovala Radimkovi. Ten si tam zase nasbíral nějaké prázdné šnečí ulity.
Radimek a jeho ulity

A takto jsme našli tatínka s Ninkou, když jsme přišli ze školky


Malování

13. března 2011 v 19:35 Všední den


Mlýn

9. března 2011 v 22:34 | atevit |  Zážitky

Na venkově na malém kopci stál mlýn,který už se nepoužíval, ale přesto si zachoval svou hrdost. Rád si ve večerním světle prohlížel svůj odraz v rybníku.

Tak takto začíná Radimkova oblíbená pohádka, Starý mlýn.
Knížka je od Disney. Jeden čas jsem mu jí čítala každý den a tuto pohádku máme i na CD je to docela změna od těch pohádek na Minimaxu, hlavně ta hudba je dost působivá.
Radimek a jeho fantazie zapracovala natolik že máme doma dva staré mlýny.???
U nás ve městě je hračkářství hned vedle radnice, vždy když jsme byli poblíž tak nás Rada rychle táhl k výloze, ale nebylo to rozhodně kvůli hračkám, ale součástí prodejny je ještě obchůdek s upomínkovými předměty a různými věcičkami na zkrášlení domova. Ve výloze byly vystaveny mlýnky takové ty vodní zvlhčovače vzduchu poháněné elektrickým proude. Nalije se do něj voda a motorek pak vodou pohání kouli která svítí no a zvuk tekoucí vody dodává tu správnou atmosféru.
Když se blížili vánoce a mi se Radimka ptali co si přeje od Ježíška, tak první co bylo že by chtěl ten mlýn co na něj koukáme u hračkárny. Ptali jsme se jestli by spíš nechtěl nějaký auto nebo traktor. Ne mlýnek byl jasný a stále o něm mluvil.
Nakonec jsme se rozhodli že mu to splníme. Vždyť hraček autíček je doma plno v krabicích traktůrků atd. a některé už jsou zapomenuté a nevyužité. Doma už měl schovaný pod stromeček nachystaný nabíjecí elek. kartáček na zuby a stavebnici a nějaké ty drobnosti.
Tak se pak ještě jelo pro mlýnek večer se doma vyzkoušel, když usnul a docela nás uchvátil a už jsme se nemohli dočkat až ho rozbalí a uvidí ho. Rozhodně to nečekal protože já mu vždy říkala že jeto blbost a vždy mi to připadalo nevkusné a kýčovité. ale vzpomínám si, že mě jako malé se zrovna takové věci líbili.
Kupodivu i moje mamina prohlásila že to je lepší nežli hračky že těch už má dost a mlýnek mu bude v pokojíku zvlhčovat vzduch.
S mlýnkem si hráje dodnes a nedávno jsi vyprosil další ten zase klape, že by sběratelská vášeň.
No každopádně Rada si mlýnky zapne a pak sleduje jak teče voda a jak klape mlýnské kolo a jeho fantazie si asi představuje nějaké ty skřítky či zvířátka, jako v té knížce. Mlýnky si pouští i když je tma, protože skleněná koule která se točí díky vodě mění různě barvy. A já už přemýšlím že bych si ten jeden mlýnek dala do velikého květináče pod kytku, alespoň bude mýt vlhčí vzduh a vláhu


Mlýn měl za sebou těžkou noc a vypadal teď ještě zuboženější a starší než dřív. Ale on se tím opravdu vůbec netrápil. poslouchal zpěv ptáků, kvákaní žab a pištění myšek a měl radost, že je stále užitečný.
Můj den D

6. března 2011 v 20:56 Vzpomínky
Takže tentokrát něco do rubriky vzpomínání .
Probírám se fotografijemi které, jsou v albumech a skenuji je do počítače abych si je zazálohovala na CD.
Samozřejmě to vyvolává to spoustu krásných vzpomínek.
Podělím se o ně alespoň trošku .


Svatební