První velká akce našeho srdíčka...

12. března 2010 v 23:33 | atevit |  Zážitky
Neděle 7.března 14:00 tak to je datum na pozvánce, na vítání občánků.
První společenská akce naší holčičky.

Naše vesnička vítala pět miminek, tři kluky a dvě holčičky. Za zvuku příjemné hudby nám dvě paní učitelky přednesli básničky, Ninečka je sledovala. Potom představili miminka a rodiče panu zastupiteli obce. Měl moc hezký projev a když jsem zase po očku sledovala naší malou tak zase koukala směrem k němu, jako by ho poslouchala. Pak paní učitelka mateřské školky dala pokyn a čtyři malí špuntíci ze školky našim nejmenším a nejmladším obyvatelům, vzorně přednesli básničky.
Každé vítání občánků má také na programu zpěv zdejší skupiny děvčat PROUDY. Zpívali na vítání Radimkovi.
Já jsem dostala krásný karafiát a Ninuška Nádherného plyšového růžového slona, pamětní knížku a pletené bačkůrky. Mám ještě schované modré bačkůrky co dostal Radík.
No největší radost jsem měla ze slona ten je prostě nádherný. Doufám že Nince přinese štěstí.
Ještě si Radimek pohoupal sestřičku v kolébce a taťka udělal pár fotek. Samozřejmě že tam s námi byla i babička s Dědou a bráška s Ivou.

Když jsme byli vítat Radimka tak se mi stala taková zajímavá historka.
Tenkrát jsme měli kameru VHS na kazety. Večer předtím jsem nabíjela kameru připravila si na stůl i s kazetou s tím, že jí tam pak vložím. Hodina H se blížila a mi sem chystali oblékání malého do toho přijeli naši a ještě rychle nakrmit aby neplakal. Zkrátka spousta věcí najednou, nevěděla jsem co dřív. Dorazili jsme na úřad a pohodlně se usadili s naším drobečkem a vychutnávali atmosféru. Pak ve správnou chvíli jsem dala pokyn taťkovi aby nás natočil. Tatínek se chopil kamery a zmáčkl play a najednou na mě koukl nechápavým pohledem a já měla před očima jen jedno. Kazetu, která leží doma na stole v kuchyni. Ani mi nemusel nic říkat stačil mi jeho bezradný pohled. Kývla jsem hlavou, že chápu a on pak chvilku dělal jako že nás natáčí. Když jsme šli domů tak jsme se tomu smáli, i když mě trochu mrzelo že jsme to neměli natočené. Alespoň mě uklidnilo to že jsme udělali pár fotek.
No a kazetu jsem pak dostala od kamarádky, co tam byli jako mi vítat svého chlapečka Šimonka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evelin Evelin | Web | 13. března 2010 v 10:35 | Reagovat

Pěkná akce. :-)

2 Romi Romi | Web | 14. března 2010 v 11:57 | Reagovat

Vítání občánků u nás bylo, když byla moje sestra malá. Zrušené bylo, když se narodila moje Sabča a za Simi už bylo, ale nebyli jsme... Máte pěknou památku!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama