Listopad 2009

Čertovský plán....

30. listopadu 2009 v 16:28 | atevit |  Vzpomínky


Za pár dní tu máme Mikuláše a já si vzpomněla na jeden zážitek dětství.
Jako každé děti jsme tento den v prosinci prožívali velmi intenzivně a smrtelně vážně, hlavně když se už blížilo to obávané datum . Jinak zbytek roku pohodička nebylo se čeho bát. Vlastně ono by to mělo být i v pohodě i ten den, alespoň podle mého názoru jsme byli s bráškou hodné dítka. Takže čeho by jsme se vlastně mi andílci měli obávat ..PEKLA haha, proč? Vždyť mi celí rok nezlobili.
Už si přesně moc nepamatuji kolik nám tenkrát bylo,ale myslím že já asi byla ještě ve čtvrté třídě a můj bráška v osmičce. No samozřejmě den D byl tu, tenkrát ještě na Mikuláše chumelilo a byla ta pravá prosincová zima.
Jednoho Mikuláše jsme si už užili u mamky ve fabrice kde každý rok tenkrát ROH pořádalo pro děti zaměstnanců Mikulášskou nadílku a kde jsme dostávali balíčky a kolekce zdarma. Vzpomínám si na to moc dobře jak jsme se snažili mi děti schovávat pod stoly a ze sálu se rozléhalo řinčení řetězů a hrůzu nahánějící čertovo hulákání a pláč dětí,které se vraceli přes celý sál ke svým rodičům. Teď když to tu tak sepisuji se tomu směji, ale tenkrát nám do smíchu nebylo. Srdíčka nám bušili a žaludky se nám stáhli a co bylo ještě nejhorší, když před příchodem Mikuláše a čerta zhasli a celý sál se ponořil do tmy a najednou řev a rachot řetězu rozzuřeného čerta, který do tmy hulákal: "Tak kde mám ty zlobivé děti, kde jsou???"
No a mi se s bráškou rozhodli, že jim to nedarujeme a něco na ně nachystáme. Že tento rok se tak lehce nedáme.
Tak jsme vymysleli plán a to ten že nachystáme pro čerty past, ani nás nenapadlo že by jsme se tenkrát mohli i připravit o balíček s dobrotami od hodného Mikuláše.
Plán byl samozřejmě tajný mamina neměla nic tušit. Od branky ke dveřím vedl chodníček bráška na každou stranu do zemně natloukl kolíčky a natáhl provázek, zamaskoval sněhem. Pak šel nahoru do pokoje a že bude pozorovat jestli už
jdou čerti s Mikulášem. Já jsem zůstala s mamkou dole a s něčím jsem jí pomáhala. Najednou bouchání na dveře a zase řinčení řetězu a já úprk co nejrychleji do koupelny. Mamka šla otevřít a pustila čerty s Mikulášem dovnitř. Pak mě zavolala, samozřejmě že jsem ze svého úkrytu musela ven a na řadu přišla básnička. Pak hned na to na mě čert spustil : " Kdopak to tam venku na nás připravil ty provazy tady si někdo koleduje o cestu do pekla." I když jsem viděla, že čert je převlečený bratránek a v ostatních jsem poznávala jeho partu kamarádů s třesoucím hlasem a zbabělým strachem jsem mu odpověděla, že to byl brácha
. "A kdepak je tvůj bratr, máme tady ještě jeden pytel prázdný". Já se držela mamky jako klíště. Mamina pak zavolala na brášku, oba jsme museli slíbit, že už to neuděláme a že budeme celý rok hodný a budeme se učit. Pak nám dali balíčky na oplátku dostali na cestu něco na zahřátí. A já si oddechla, že nemusím do toho špinavého pytle. Všimla jsem si že byl děravý třeba by se mi podařilo tu díru zvětšit a utéct jim zpátky domů. Jo a ještě bych vysvobodila brášku….


Do růžova....

28. listopadu 2009 v 19:54 | atevit |  Moje tvorba

Po tom co mi paní doktorka na ultrazvuku oznámila že by to pravděpodobně měla být holčička, rozhodla jsem se oprášit šicí stroj a dát se do šití. Po Radimkovi mám jen samé modré peřinky,které jsem si také ušila sama. Jasně v obchodech je veliký výběr, ale vzhledem k tomu, že moje mamina pracovala ve firmě kde se vyráběli látky a měla tu možnost nakupovat látky levně ve firmě, tak jich pár pořídila a uskladnila na půdě. S tím že se budou jednou hodit.
Tak je u nás doma růžově a sladce. A taky rachot od šicího stroje.
Jenom si říkám,aby to už tedy dopadlo podle paní doktorky, když už jsem se do toho dala. Jinak už mám vše vyprané, voňavoučké a vyžehlené.Zabalený dárek jak zabalit mimi....

27. listopadu 2009 v 11:33 | atevit |  Aktualně

Dnes sem dám moje aktuální foto. Pro představu.
Je schválně rozmazané protože důležité je bříško…36 týden těhotenství v mém balení.
Váha: 71,8
Předpokládané pohlaví miminka: holčička
Pohyby: dosti časté (asi to bude pěkný éro)
Gif Kinder

22. listopadu 2009 v 17:12 | atevit |  Moje tvorba


Upload Photos Photo Sharing Funny Pics

Tyto čokolády miluje....

20. listopadu 2009 v 18:27 | atevit |  Moje tvorba
To jsou jeho nejmilovanější čokoládky.Má pravidelný přísun. Těchto se snad nikdy nepřejí.
V létě vždy záhadně mizí z obchodů je těžké je sehnat. Zřejmě asi pro to že se dost snadno roztékají, vždy se zapojí členové rodiny a pátrají.
Já osobně si myslím že jsou kvalitní...

Scrapbook

19. listopadu 2009 v 17:57 | atevit |  Aktualně

Zase jsem objevila něco nového co mě zaujalo.

Scrapbook!

Zase něco s čím si pohrají ty co baví si zkrášlovat a dotvářet svoje fotečky. Je to tvorba foto alb, kde se dá krásně uplatnit fantazie. Takzvané netradiční foto alba. ZDE

Mě zaujal Digitální koláže tvořené v počítači. Pro vaší představu vložím pár odkazů na různé stránky a blogy kde jsou opravdový odborníci a machři.

Digiscrapbook

Protože se teprve začínám s digiscrapbookem seznamovat a sháním nové a nové informace o tom co je vše potřeba. Nacházím nové pojmy jako jsou:

FREEBIES

LAYOUTS

KITY

A zatím nejvíce informací nacházím ZDE i co se týká o softwaru který se používá na tvorbu koláží.Také jsem si stáhla trial verzi prográmku kde zkouším tvořit.

Moje pokusy:
Zatím to jen tak zkouším a sbírám inspiraci....

A zase modeláři....

18. listopadu 2009 v 15:39 | atevit |  Moje tvorba
Náš další model letadla, tento Radimek dostal k svátku od mého brášky, o kterém jsem se zmiňovala již prve ZDE .
Jak to bylo před pěti lety.Krásné vzpomínání....

2. listopadu 2009 v 13:28 | atevit |  Vzpomínky

Dlouhý víkend Leden 2005

Radimek se narodil na 42 týdnu. Na svět moc nepospíchal. Po třech dnech dojíždění na vyvolávací injekce mě paní doktorka oznámila nástup do porodnice druhý den ráno což bylo 28.1.2005. Takže ve čtvrtek večer jsem si hezky zabalila věci a v pátek ráno jsem vyrazila na autobus, protože tatínek byl v práci a já jsem se cítila dobře tak jsem trvala na tom že cestu do porodnice zvládnu sama. Také jsem stihla z autobusu zamávat mamce. Ta mi pak vyprávěla jak to obrečela, když mě viděla jak jí s obavou v očích mávám. Já se ani tak nebála ale nikdy bych si nepomyslela, že pojedu porodit naše miminko autobusem. No a vše dobře dopadlo a v neděli 30. ledna za skvělé pomoci pana doktora Dlouhého a vzorné podpoře tatínka jsme přivedli na svět našeho Radimka. To by opravdu DLOUHÝ víkend.
První slova která jsem řekla když mi po odstřižení pupeční šňůry dali Radimka do náruče byli ten je teploučký.
Pan doktor pochválil tatínka a prohlásil že z nás budou určitě skvělí rodiče. Radimek byl po celou dobu hodný a ani neplakal, pak mi ho přinesli aby se poprvé přisál a šlo mu to hned napoprvé. Všichni kdo viděli Radimka včetně sestřičky i Babičky hned po porodu se shodli na tom že je po mamince, ale to netrvalo dlouho druhý den už se nám začal měnit na tatínka. Babička se strejdou Lubošem čekala celý porod s obavami před porodnicí, když viděla svého prvního vnoučka tak se štěstím rozbrečela. Pepa se stal tím nejšťastnějším taťkou na světě.
Radimek byl v porodnici hodny hezky a klidně spinkal a papal. Plakal akorát když ho zabolelo bříško.
31. ledna První den po porodu pondělí

Miminko mi dají na celý den až zítra, dnes ještě musím odpočívat na návštěvu smí jen tatínek a mamka. Sestřička mi nosí Radimka na pokoj, je krásný. Dělám první fotku. Je hodny a klidný. Spinká a je tak maličký a voňavý. Pořád se na něho dívám.Tatínek přišel na návštěvu byli jsme na pokoji a kochali se pohledem na naše krásné miminko
1. února První prohlídka kyčlí úterý

V 5:00 hod první kojení. Po snídani přišel doktor na kyčle Radimek je v pořádku a mám mu dávat dvě plínky. Po kontrole jsem si odvezla Radimka na pokoj. Dostala jsem instrukce kdy mam miminko přebalovat a kojit. Přebalujeme u sester. Taky jsme dostali papír s tabulkou kam budeme zapisovat krmení, čůrání a kakání. Na den jme vyfasovali tři plínky. Radimek při bumbání usíná. První velká návštěva na pokoji tatínek, babička Věrka, děda Emilek a strejda Luboš.
2. února První velká návštěva středa
Ráno v 5:00 budíček kojení Radimka přinesli celého zabaleného v plíně vykoupaný, voňavý , očička dokořán tak krásně na mě koukal. Přes den kojíme každé dvě hodiny. Návštěva: tatínek, babička, děda Emilek, strejda Luboš. Tatínek přišel ještě večer.
3. února HURÁ!Máme mlíčko čtvrtek

HURÁ! A třikrát SLÁVA máme mlíčko a Radimkovi chutná.
Hezky papá pokud při tom neusne.
Před každým bumbáním sestřička Radimka zváží abychom zjistili kolik toho vypil. S výsledkem vážení jsme spokojené. Radimek vypije šedesátku.
Jestli budeme nadále takto vzorný tak bychom měli jít v pátek domů. Návštěva: Babička Eva, teta Hana a Hanička , děda Olda, teta Lída. Na pokoj přišla nová paní. Radimek byl hodný a spinkal v nákupním košíčku jako miminko. Tatínek tu byl samozřejmě taky a vyfotil Radimka jak papá. Radimek je celý táta "jako by mu z oka vypadl".
4. února Loučení s porodnicí pátek

Ráno velká vizita jdeme domů až odpoledne dostanu ještě dvě injekce taky se musí jít ukázat v neděli. Radimek je v pořádku, po snídani dostal propouštěcí papíry. Čekáme do 15:00hod, no alespoň jsme stihli ještě jednu návštěvu kamarádka Ivanka. Odpoledne pro nás přijel tatínek HURÁ domů. Ještě jsme napsali v porodnici do knížky poděkování.
Tak jsme doma, všichni kdo tu byli se přišli podívat na našeho chlapečka. Tatínek musel večer do práce tak tu s námi spala babička z Kunratic. Obě jsme toho moc nenaspali pořád jsme se budili a koukali jestli je Radimek v pořádku. Radimek byl hodný a spinkal. Radimka jsme nekoupali jen jsme ho otřeli mokrou žínkou, vykoupeme ho zítra.
5. února Radimek papá a papá? sobota
Ještě že tu mamka je o všechno se postarala já jsem celý den kojila, přebalovala a kojila. Radimek papal každou hodinu někdy i méně protože při tom usnul a tak se dost nenapil. Také ho trápí prdíčky ještě neumí dost tlačit. Když ho bolí bříško tak mu dám mlíčko, to vždy pomůže. Dopoledne přijel děda pro babičku.Bude to Radimka první noc s maminkou a tatínkem. Zítra musím na nějakou dobu Radimka opustit, přijede děda s babičkou. Babička s tatínkem budou hlídat a já pojedu k doktorovi na kontrolu, jestli je vše ok. Radimek při koupání trošku plakal hlavně při oblékání to se mu moc nelíbilo.
6. února První noc tatínkem neděle

V noci jsme krmili a přebalovali s tatínkem. Radimek si i trošku poplakal, ale když jsem mu dala napít mlíčka tak hned usnul. Nejlépe se mu spinká u maminky na bříšku, slyší srdíčko a je klidný. Ráno přijel děda s babičkou, tatínek měl strach že bude Radimek plakat až budu pryč, ale on byl hodný a spinkal. Kontrola dobře dopadla, to se mi ulevilo! Ještě jsem stihla vyjednat Radimkovi pojištění se spořením. Babička nám uvařila tak jsme se mohli celý den věnovat našemu miminku.


Ještě něco to pití mlíčka Radimkovi vydrželo 3 1/2 roku