Říjen 2009

Tvrdý náraz! Aneb zvědavost se nevyplácí.

27. října 2009 v 16:43 | atevit |  Vzpomínky


Už je to dlouho co se mi to stalo myslím si že to bylo v 19 letech. Myslím že to byl pátek jako každý jiný. V práci, v malé dílničce kde jsem pracovala se svými kolegyňkami.
Pracovali jsme v jedné nejmenované firmě na elektronické výrobky . Začínala jsem zde jako sedmnáctiletá vykulená holka po vyučení a vytrvala jsem zde až do svých třicátých narozenin, kdy jsem konečně
otěhotněla a stala maminou.

Pracovalo se mi v naší firmičce dobře a to proto že jsme tam byli všichni jako jedna velká rodina a okolo sebe jsem měla skvělé kolegyně. Zažila jsem zde třináct let byla to taková škola života, přebírala jsem od svých starších spolupracovnic mnoho rad, moudrých rad do života a našla si tu kamarádky vrstevnice s kterýma jsem užívala volné chvíle a výpravy na diskotéky a jiné radovánky co patří k tomuto období. Prostě spousta zážitků.
A ten jeden vám teď popíšu. V ten moment to zrovna k smíchu nebylo ale teď už se tomu směji a kroutím hlavou co jsem byla za trdlo.
Takže zpátky ke zmíněnému pátku.

Byla jsem na své dílně a zrovna čas na svačinu. Já se svou jednou kolegyní se rozhodla, že se podívám do vedlejší budovy, kde navštívíme jinou naší spolupracovnicí. Také jsem se chtěla dohodnout s kamarádkou na diskotéce, kam jsme měli vyrazit následující den. Vyšli jsme z dílny a já zahlídla jak z protější budovy vyšel z dílny mistr s nějakou paní která zde nepracovala (později jsem se dozvěděla že se byla ptát na práci).I když jsem jí viděla zdálky vypadala velice atraktivně ne že by mě zajímaly ženy, ale zvědavost čistě ženská mě přemohla. Se slovy "Kdo to je?" Jsem vyrazila směrem k budově rychlím krokem(skoro klusem), jen abych si jí prohlédla podrobněji z okna prvního patra. Vyběhla jsem schody a mířila ke dveřím dílny odkud bych měla mít skvělí výhled.
Už, už jsem šahala po klice ale v té rychlosti se mi ruka po klice smekla dveře se neotevřeli a já přímo ústy (hubou) narazila na dveře. Prý to byla rána až to dílnou zadunělo.V dílně prý všichni stali opařený a koukali na dveře a přemýšleli jestli prý není zemětřesení nebo jestli nepadají schody. Já po tom nárazu ještě nějakou tou snahou co ve mně byla otevřela dveře a místnosti uviděla vyděšené obličeje zúčastněných. A ony zase můj bolestivý obličej, Z úst se mi spustila krev. Najednou jsem něco ucítila v puse, hlavou mi proběhlo jediné ZUB …..!!!! Ne to ne můj zub. A opravdu přední zub byl vejpůl jazykem jsem marně a marně hledala a nechtěla věřit. Pak si už jen vzpomínám jak klečím dole v přízemí na WC u umyvadla a u mě stojí jedna z kolegyň a oplachuje mi studenou vodou obličej. Se slovy "Co jsi dělala proboha?"
Pak mi přiložila kapesník k ústům s tím že musím k zubaři aby se mi podíval na má rozbitá ústa. Venku se mě ujal náš pan řiditel a odvezl mě ke zdejšímu zubaři. Celou cestu jsem brečela a myslela na to že zítřejší diskotéka je v háji. A na tu paní, která mě tak strašně zajímala jsem už zapomněla. No u zubaře mi sešili ret, má zvědavost mě stála dva stehy a měsíc bez úsměvu protože jsem musela čekat až se naražený zub zhojí a pak mi moje paní zubařka zub nastavila. No nebylo nic poznat, ale já byla o poznání zkušenější, že zvědavost mě může stát i zub……

Něco málo o miminku.

21. října 2009 v 21:42 | atevit |  Aktualně
Naše mimi o sobě dává hodně vědět, kope už dost silně je vidět že povyrostlo a má o dost větší sílu na to aby mi na bříšku vymodelovalo zajímavý hrbol.
Termín máme na 30 prosince, takže právě máme 31 týden.
Když jsem byla těhotná s Radimkem tak 33 týden jsem byla v nemocnici protože bylo před vánocemi a já to trošku přehnala s pečením cukrový a přípravou na vánoce.
To bych si zopakovat už nechtěla 14 dní před vánocemi ležet v nemocnici. Ale zase jsem mohla být klidná, protože hlídali Radimka a chodili nás monitorovat a já poslouchala každý den jeho srdíčko. Když se vše urovnalo tak jsme mohli po týdnu jít domů a užít si vánoce i nový rok. Pak zase když jsem měla termín tak Radimkovi se nechtělo z bříška. Narodil se 30.1.05 14:15.
Příští týden mám jít na ultrazvuk už se nemůžu dočkat až mimi uvidím. Mám teď obavu jak tam tak sebou pořád mele aby si neomotalo pupeční šňůru okolo krku.
Taky jsem si všimla že reaguje, když si dlouho povídám nebo se mazlím s Radimkem to je hned aktivní a kope jako by chtělo blbnout s námi. Při poslední návštěvě v poradně mi paní doktorka předepsala magnesium a odpočinek a klid. Takže vždy jak se necítím nebo se mi něco nezdá snažím se dát do klidu abychom nemuseli balit do nemocnice.
A taky mě trápí že nám v nasěm městečku zrušili porodnici a teď budeme muset jet až do Liberce které je asi 30 km vzdálený zatímco do bývalé porodnice to bylo pouhých 6 km. No zvládli to jiné maminky a miminka tak mi to zvládneme taky.
Sice už se stali i případy že tam měli plno a maminy vezli do Jablonce, Turnova či i dokonce do Mladé Boleslavi. Tak doufám že na Silvestra nebo na Nový rok bude volno pro mě a naše mimi.

Těhotenství - 8. měsíc
Miminko:

32. týden - Většina orgánů pokračuje ve svém zrání. Všechny smysly již naplno pracují. Barva kůže je více narůžovělá díky hromadění podkožního tuku, nehtíky jsou hotové. Miminko může otáčet hlavičkou ze strany na stranu. Velikost dítěte k zadečku je asi 29 cm, váží asi 1,5 kilogramu.
33. týden - Dítě již nemá tolik prostoru, kopance a kotrmelce už tedy definitivně vystřídalo přetáčení a různé natahování. Pokračuje rychlý růst mozku a tím i velikost hlavičky. Velikost dítěte k zadečku je asi 30 cm.
34. týden. - Pohyby dítěte jsou stále pomalejší. Vyvíjí se imunitní systém, který je důležitý pro boj s infekcemi. Pokud by se miminko narodilo nyní, s velkou pravděpodobností by se narodilo bez větších komplikací. Velikost dítěte k zadečku je asi 32 cm.
35. týden - Probíhá zakulacování horních i dolních končetin. Plíce už jsou obvyklé zralé a tak i dýchání předčasně narozeného dítěte v tomto období by bylo bez problémů. U dětí, které jsou v tomto období v poloze koncem pánevním (zadečkem dolů), může lékař podpořit dítě v otáčení speciálními zevními hmaty. Velikost dítěte k zadečku je asi 33 cm.
36. týden - Vzhledem k těsnějšímu prostoru se může miminko v bříšku méně hýbat, o to víc jsou však jeho pohyby silnější, až Vás to může někdy vylekat. Pod kůží můžete vidět obrysy lokte nebo paty. Velikost dítěte k zadečku je asi 34 cm, váží asi 2,5 kilogramu.

Pochvala

19. října 2009 v 16:15 | atevit |  Zážitky
Dneska si že školky náš klouček přinesl pochvalný list.
Měli za úkol nasbírat pro zvířátka v lese kaštany a žaludy.

Tu pochvalu bereme i mi s taťkou protože jsme mu pomáhali a to tak, že Radimek hledal a klacíkem prohraboval mokré listy a mi se ohýbali a sbírali. Žaludy už se hledali lépe strom byl u cesty a tam listí nebylo. To už se zapojil i Radimek a sbíral také.

U nás je dosti obtížné na vesnici najít Kaštan je jich jaksi pomálu. Blízko našeho domu nikde o žádném nic nevím. Vzpomněla jsem si na strom svého dětství u mé babičky, ve stráni v mé rodné vesničce.
Jednu sychravou, ale opravdu sychravou neděli, jsem nasměrovala manžela do zmíněné vesnice s nadějí že strom tam bude ještě stát a budou tam i kaštany. A sláva byli tam. Tak jsme tam všichni tři hledali a sbírali a bylo nám jedno, že je zima prší a to listí páchne hnilobou.

A v pondělí už jsme náš úlovek s naším prckem předali paní učitelce.


Nesu nesu..

18. října 2009 v 16:52 | atevit |  Říkanky a básničky

Nová rubrika!

18. října 2009 v 15:24 | atevit |  Aktualně
Zakládám novou rubriku pro dětičky.
Budou v ní říkanky a básničky.
Které si vymýšlíme sami a o ně
se podílíme s vámi.
A to rádi!!!!

Kalamita všude kolem nás? Vydařený výlet!

16. října 2009 v 11:10 | atevit |  Zážitky
Všude kolem sníh.
V naší malí vesničce jen mokro.
Co popadá jen se dotkne země hned roztaje a promění se ve skupenství kapalné.
Jak už jsem zmínila v minulém článku náš Radimek jel včera na výlet se školkou do Oldřichova v Hájích kde měli jít "Liščí stezkou". Měli tam poznávat přírodu.

Ráno přijel manžel z noční z Liberce auto bylo celé zasněžené a hned mi hlásil, že od Dětřichova je kalamita.
Zimní bundu jsme měli připravenou, ale nakonec jsme ještě vylezli na půdu pro sněhule.
První Radimkův výlet se školkou, samozřejmě jsme měli obavy a starost.
Ale jak se po příjezdu a vyprávění našeho broučka a paní učitelky ukázalo, pro děti z naší mokré vesničky bylo počasí v Oldřichově veliký zážitek.
Vyprávění o tom jak museli jet vláčkem pomalu kvůli praskajícím větvím a hromadám sněhu měli děti o tyto zážitky obohacený výlet.
A my jsme s taťkou byli nakonec rádi že jsme naší nervozitu a starost přetrpěli a Radimka jsme na výlet poslali.
Vždyť to byl jeho první a ty obavy a starosti k tomu patří to určitě všichni znáte?
Když jsme čekali na nádraží na příjezd vlaku s dětmi a myšlenkami na to jak se mu tam asi líbilo a jak si to asi užil, náš starostlivý obličej se hned proměnil v radostný pohled na vystupujícího veselého Radimka s narychlo vlastnoručně nasazenou čepicí nakřivo přes oko.


Reportážní foto z rána, škoda že nemáme fotku jak vystupoval z vlaku...
Sníh

14. října 2009 v 10:58 | atevit |  Zážitky
Zdravím!

Tak dnes ráno kolem v půl deváté mi zvoní telefon.
Displej na mě svítí a na něm "mamka"

mamina: "Ahoj co děláš?"

já: "teď snídám akorát jsem přišla ze školky..."

mamina: "taky tam u vás chumelí?"

(bydlí 6 km přes dvě vesnice)

já: " ne tady nechumelí, jen fičí studený vítr."

mamina : " je ještě Radimkovi ta zimní bundička z loňska?"

já: "asi už ne a byla už dost poničená musíme koupit novou."

mamina: "zítra ho pořádně na ten výlet obleč dej mu punčošky a roláček"

(Radimek jede se školkou na vzdělávací výlet)

já: " neboj mami já vím už to mám vše připravené."

Já: " jé mami tady už taky chumelí "

mamina: " no vidíš v pátek se podíváme na tu bundu já mu jí koupím...."


Malá ukázka z dnešního rána
A už je to tady zima oblékání fuj a to je teprve říjen.....
Ještě jedna větička: Není poklad ta naše babička.....Tom a Jerry

10. října 2009 v 22:02 | atevit |  Videahttp://www.atevit.estranky.cz/stranka/videa

Farmáři

6. října 2009 v 7:09 | atevit |  Videa

proč???

5. října 2009 v 8:11 | atevit |  Aktualně

CHYBA: Video http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos/eX18mfN9JY4 is removed from server.


Pokouším se vložit video z youtube a když chci stránku zveřejnit tak mi to píše tuto chybu

Básničky

2. října 2009 v 11:13 | atevit |  Moje tvorba

Včera jsem uveřejnila na jedněch stránkách moje dvě básničky, které jsem složila pro Radimka.

Ta první se jmenuje Jelen v lese a je to básnička s kterou ho učím vyslovovat písmenko s (radimek má potíže s řečí, chodíme i k logopedičce).

klikni

Jelen v lese


Druhá básnička je ještě z doby kdy jsme se učili na nočníček

klikni

Říkanka na nočníček


Další vydařený výlet

1. října 2009 v 22:24 | atevit |  Zážitky

Malá ochutnávka

Další výlet za poznáním, protože náš prcek je farmář a má i svýho traktůrka.Nemohli jsme si nechat ujít sjezd traktorů. Příště dodám i video z této vydařené akce.


Sjezd traktorů 2009

Termíny konání závodů

Sjezd traktorů 2009
Jedná se o již 8. ročník Sjezdu traktorů. V horní části obce Příkrý, podél spojnice na Benešov u Semil, bude pro účastníky postavena trať zručnosti, při jejímž zdolávání budou závodníci na svých strojích předvádět vlastní řidičské umění. Pořadatelé se snaží každý rok vymyslet nějakou zvláštnost, soutěžní disciplíny se mění, aby si soutěžící a především početné obecenstvo přišli na své. Z těch nejzajímavějších z předchozích ročníků připomeňme třeba hod vidlemi na zloděje, hod sudem od piva na cíl, hod pneumatikou, couvání traktorem do improvizované garáže, průjezd blátivou kaluží, resustitace nafukovací panny, rybolov v dětské koupací vaničce a řada dalších. Tradičním maskotem Sjezdu traktorů je koza Líza, kterou představuje upravená dřevěná zednická koza. Každý rok koza Líza připraví pro závodníky nějaký zvláštní úkol. A tak už u nás traktoristé dřevěnou Lízu dojili, kosili jí trávu a krmili ji, dokonce už jí sháněli i ženicha. Letos se poprvé pojede na trati v terénu, až dosud všechny předchozí ročníky probíhaly v prostoru hřiště v Příkrém, jedná se tedy o významnou novinku a změnu, která naše závody udělá ještě aktraktivnějšími.
Cílem Sjezdu traktorů je především pobavit diváky i závodníky, dát možnost majitelům taktorů, traktůrků i různých dalších zemědělských popojíždědel i z vlastní dílny pochlubit se jimi a ukázat, co jejich stroje umí. Zatím se nám daří, rok od roku je účast strojů, závodníků i diváků větší. Všechny traktory nemusí soutěžit, hodně strojů přijeli jejich majitelé jen ukázat zvídavým návštěvníkům. I oni mají šanci na získání některé z atraktivních cen - porota složená ze zástupců diváků hodnotí stáří, vzhled a další zajímavosti na jednotlivých strojích.
Nedílnou součástí každého ročníku Sjezdu traktorů je soutěž o Jablko roku 2009. Do soutěže mohou příchozí přihlásit svůj jablečný výpěstek, klidně i malinké, červavé nebo zdeformované jablíčko, které by na žádné zemědělsky zaměřené výstavě neuspělo, ale u nás má šanci pyšnit se titulem Jablko roku. Dále soutěží všechny výrobky z jablek: domácí koláče, povidla, pyré, pálenky, jablečné zákusky … fantazii soutěžících se meze nekadou. Diváci sami dávají jednotlivým výrobkům, po té co si je prohlédnou nebo ochutnají, hlasy, jejichž prostým sečtením se zjistí, kdo zvítězil.
Generálním sponzorem akce je pivovar Rohozec, mediálním partnerem Radio Contact Liberec.