Srpen 2009

Modeláři začátečníci

27. srpna 2009 v 20:19 | atevit |  Moje tvorba
Tento článek jsem zařadila do rubriky moje tvorba, ale spíš by měl být v rubrice naše tvorba neboť jsme se na tomto podíleli všichni tři. Mamka,ta´taťka a Radimek.

Jelikož nás už nebaví kupovat malému stále ty samé hračky autíčka, traktory kterých už má plnou bednu a to nepočítám ty co dostane od jiných členů rodiny. Pak si jich ani po pohrání si ani nevšimne a jsou v bedně zapomenuté. rozhodli jsme se při návštěvě hračkářství koupit letadýlko na slepování.

Pamatuji si jak jich můj bráška měl plný pokoj, byl to vášnivý modelář. Párkrát jsem si za jeho asistence vyzkoušela také nějaké to letadýlko slepit a musím říct že to nebylo špatné dokonce mě to i bavilo. Výsledek sice nebyl tak pěkný a precizně vypracovaný jako u mého bratra, ale dalo se na to koukat. Pokud přehlédnu lepidlo, které bylo patlané po celém, ale to se pak dalo překrýt nátěrem. Brácha měl snad každý model letadla, který byl zrovna v obchodě a dokonce i jednu velkou loď. Také se kdysi i zúčastnil výstavy.

Nás v hračkárně zaujalo dvouplošník s kterým se bojovalo v první světový válce. Používalo se jako stíhací stroje.

Tatínek se chopil návodu a studoval a byl z toho sice trochu paf, ale přesto se pustil do lepení a čtení a zase lepení pak se čekalo na zaschnutí lepidla, aby se mohlo zase pokračovat v lepení.
Chvílemi to vpadalo že to vzdá, ale poskakování a nadšení Rádi ho vždy zase přesvědčilo, že to nejde a musí to dokončit, ať je výsledek jakýkoliv. Letadlo bylo slepené a vypadalo kupodivu jako letadlo a dokonce i jako dvou plošné letadlo. a co bylo hlavní drželo pohromadě.
Poté se šlo ven a venku na šňůře na prádlo se nastříkalo. Zase se čekalo na uschnutí.
Letadlo uschlo a na řadu jsem přišla já a lepení nálepek které se namáčeli do vody a pak nanášeli na letadlo. Musím přiznat?že to byla dost titěrná práce a musela jsem se dost soustředit, abych nálepky neponičila. Tatínek prohlásil, že na to by už neměl nervy. ale mě to bavilo trvalo to asi dvě hodiny, ale myslím že výsledek je uspokojivý. O tom nás přesvědčilo i nadšení našeho miláčka, který už se nemohl dočkat až bude létat. Ještě jsem pro jistotu letadélko natřela bezbarvým lakem na nehty aby drželi nálepky a mohlo se létat.....


Tak a tady na videu posuďte zda se vám naše letadlo líbí......


Vše nejlepší

25. srpna 2009 v 9:55 | atevit |  Aktualně

Dneska má svátek moje sluníčko přeju mu hodně zdravíčka to je hlavní a ať je pořád tak veselý a šťastný....Na dobrou noc a šťastné dětství....

22. srpna 2009 v 18:50 | atevit |  Zážitky

Každý
večer chodím uspávat našeho chlapečka, sice mu je 4 a půl roků ale sám by spinkat nešel a mě to ani moc nevadí mám ráda tuto chvíli kdy si k němu lehnu a povídáme si. Takových chvil si má člověk užít protože děti rychle rostou a čas dětství jim utíká.
A brzy přibude další člen do naší rodinky tak nevím jak to pak s tím uspáváním bude tak si to teď vychutnávám a užívám. Ležíme a povídáme si o tom co jsme prožili nebo se mě Radimek stále na něco vyptává je jako každé dítko moc zvědaví a vše chce dopodrobna vysvětlit. Také trénujeme řeč která mu ještě stále dělá potíže ale to moc dlouho nevydrží nemá rád když ho do něčeho nutíme tak pak rychle přejdu na vymýšlení básniček.

Moje okolí mi často říká že je už na to dost veliký aby chodil spát sám, ale můj instinkt mi napovídá že čím víc si bude pamatovat takových chvil z dětství že je to důležitější než nějaké dodržování pravidel a že se to pak i odrazí na jeho dospívaní a získá si tak to pravé pouto k domovu,lásku a i sebevědomí, jelikož se cítí v dětství v bezpečí a nevystavuje se žádným stresovým zážitkům.

A tak ležíme a užíváme si tu chvíli někdy déle a někdy jen krátce podle toho jak je unavený a kolik má ještě energie. A ještě než usne nezapomenu mu říct že ho miluji a on to zase řekne mě a popřejeme si několikrát dobrou noc a smějeme se u toho. Ale pokaždé je to jinak. Když pak usne vstanu a odplížím se z pokoje. Někdy se i stane že nejsem schopná vstát a jen tak vedle něho ležím až usnu také hlavně teď co jsem těhotná se mi to stává dost často.

Není nic hezčího sledovat (alespoň pro mne) jak malý spí a drží svého medvídka.

Včera jsem uspávala Radimka jako jindy a miminko v bříšku se začalo hýbat a kopat ( to dělá vždy když si lehnu na záda). Vzala jsem Radimovu ručičku a položila jí na bříško, aby to cítil. Zeptala jsem se ho jestli to cítí jak se tam miminko hýbe a on se zatajeným dechem a soustředěním jen pokýval souhlasně hlavičkou a celou dobu co se miminko hýbalo byl potichu. Něco jsem mu k tomu povídala a když se přestalo miminko pohybovat koukla jsem na Radimka a ten spal. Usnul s ručičkou na mém bříšku. A ve stejnou dobu se uklidnilo i miminko jako by usnuli společně a i přes mé bříško se navzájem dotýkali, moc mě tato chvíle dojala. Jedna z těch nezapomenutelných chvilek mého života.

Maminka:DOBROU NOC A MILUJI TĚ...

Radimek: JÁ TĚ TAKY MILUJU MAMI...


Den co den...

2. srpna 2009 v 19:07 | atevit |  Aktualně
Každý den si říkám, že jsem dám už nový příspěvek. Když si sednu konečně k pc a přejdu na blog tak místo abych se přihlásila a vkládala příspěvek nebo článek zjistím že jsen na jiném blogu a zněj po přečtení článku sepřesouvám na další, až zjistím, že jsej jich zhlédla deset i víc. A tak čas který jsem si určila na vytvoření svého příspěvku nebo článečku promeškám prohlížením ostatních blogů.
Tak dnes jsem alespoň dám članek který mě moc ale opravdu moc zaujal: A musím říci že se vším v tomto článku souhlasím a všechny tyto tři věci miluji hlavně to mazlení a spánek víno beru jako skvělý doplněk k mazlení a spánku.Protože u vína může platit i to, že všeho moc škodí.

Recept na dlouhověkost obsahuje mazlení a červené víno

Dámy, bojíte se nelítostného souboje s časem? Podle odborníků je to zbytečné. Stárnutí je přirozeným jevem, který potká každého. Pozitivní ale je, že se dá oddálit. Zbraní proti němu může být třeba popíjení červeného vína nebo milostné doteky.
Stárnutí je nevyhnutelný jev organismu, při kterém pozvolna dochází k chátrání tělesné schránky. V těle se začne zvyšovat počet odumřelých a poškozených buněk a organismus je nestačí nahrazovat novými.
Lidé by se teoreticky mohli dožívat až sto dvaceti let. Taková je doba, na kterou jsou naprogramované geny dlouhověkosti. To, proč se tak neděje, je ovlivněno mnoha faktory. Špatným jídlem, životním prostředím, nemocemi, úrazy a dalšími okolnostmi," .


Červené víno dokáže divy

To, co umí zpomalit stárnutí, je správný výběr potravin. "Stárnutí buněk dokážou oddálit antioxidanty, které chrání proti toxinům a dalším nebezpečným látkám. Jsou hlavně v ovoci, zelenině nebo rybách.

Velké množství antioxidantů obsahují třeba borůvky nebo brusinky. Světové studie ukazují, že století lidé mají výrazně vyšší hladinu antioxidantů než sedmdesátníci," říká primářka Golková. Vědci ale našli další silnou zbraň. Je jí červené víno.

"Popíjení červeného vína tělu opravdu prospívá. Je to dáno tím, že víno obsahuje látku resveratrol, která v těle podporuje produkci takzvaných genů mládí, jež stárnutí zpomalují.

Základem tohoto objevu byla statistika, která ukazovala, že se Francouzi v porovnání s ostatními Evropany dožívají výrazně vyššího věku. Následně se přišlo na to, že za vším stojí jejich obliba v červeném víně. Sklenička či dvě tak pomohou ochránit srdce i cévy a přispějí k uchování dobré kondice," vysvětluje lékařka.


Mazlení přidá roky

Blahodárný vliv na organismus má i psychika. "To, co dokáže prodloužit věk, jsou i doteky a láska. Hlazení a mazlení totiž přirozeně zvyšují hladinu hormonů, jako jsou například testosteron a estrogeny.

Tím pak dochází k ovlivnění chemických pochodů v těle a výsledkem je oddálení stárnutí. Mazlení je i jedním z důvodů, proč se ženy dožívají vyššího věku než muži. Jejich plusem je totiž to, že se kromě sexu a milování více než muži mazlí se svými potomky. Mají tak více doteků a tulení než silnější část populace," dodává lékařka.

Vyššího věku se dožívají i lidé společenští a přátelští. "Jednou z podmínek dlouhověkosti je i optimismus, smích a veselá povaha. Naopak lidé samotáři a lidé s pesimistickým pohledem na svět umírají dříve. Negativní emoce dokážou i při plném zdraví člověka život výrazně zkrátit," varuje Monika Golková. Déle tak žijí lidé se silnými rodinnými pouty a lidé se zájmy a koníčky.

Prospěte se k mládí

Pro zachování svěžesti a mládí je důležitý dostatek spánku. "V tomto případě nejde jen o frázi, ale o skutečnost. Během spánku totiž v našem těle dochází k vyplavení hormonu melatoninu. Ten je v organismu zodpovědný za mnoho procesů. Například snižuje množství cholesterolu v krvi nebo podporuje produkci růstového hormonu.

Kromě toho ale také působí jako antioxidant na mozek, zpomaluje stárnutí a prodlužuje život. Aby mohl melatonin ale opravdu dobře fungovat, je třeba zajistit správné podmínky pro spánek. K těm patří to, že budeme spát ve tmě, nikoli při světle, a že nebudeme výrazně narušovat přirozený spánkový rytmus například cestováním přes časová pásma nebo

Takže přeji aby jste se hezky pomazlili napili červeného dobrého vínka a krásně vyspinkali.....