Červenec 2009

Cesta vzpomínek

13. července 2009 v 11:06 | atevit |  Zážitky
V pátek jsme si s babičkou a dědou udělali výlet který jsem nazvala Cestou vzpomínek...
Vzpomínek našeho dědy který chtěl našemu prckovi ukázat místa které zná ze svého mládí, místo kde byl naposledy před 45 lety své učiliště kde kde se vyučil jako opravář zemědělských strojů Hubálov a pak Město Milovice kde sloužil jako voják.
Zakoupili jsme dálniční známku a vydali se směr Hubálov.
Obec Hubálov se nachází v okrese Mladá Boleslav touto obcí protéká řeka Jizera hned vedle učiliště je malá vodní elektrárna.
Prohlídku okolí elektrárny jsme nevynechali. Děda byl velmi překvapený že učiliště tam ještě stále je i jídelna a i dům ve kterém spali. Vše bylo udržované a nově opravené. Děda zavzpomínal i na to jak chodili několik km pěšky na vlak, protože tam nejezdil žádný autobus, nyní už se přímo u učiliště nachází autobusová zastávka.
Hubálov je velice poklidné místo nejvíc se mi líbilo okolí řeky Jizery a jezu elektrárny.
Z Hubálova jsme zamířili směr Milovice okres Nymburk
Tady jsme hledali místo na kterém stáli kasárny to místo se jmenuje Mladá, děda to tu ale vůbec nepoznával zub času zde konal své. Nové domy kde stáli kasárny byli okolo zarostlé vysokými stromy, které tu tenkrát nebyli. Jezdili jsme a hledali, ale orientace selhala.
Vyhládlo nám tak jsme zajeli na oběd do nedaleké Lysé nad Labem. Našli jsme moc pěknou restauraci se zahrádkou kde byl i koutek na hraní pro děti, to se moc líbilo našemu prckovi, který si po vydatném obědě (svíčkové) hezky hrál. Pak jsme se vrátili s plným žaludkem do Milovic, neboť s plným žaludkem se hledá líp. Zaparkovali jsme na náměstíčku kde bylo vystavené torzo staré ruské rakety, které upoutalo našeho nejmladšího výletníka. Počkali jsme až půjde někdo kolem a zeptáme se na kasárny Mladá. Po chvilce jsme uviděli pána, který nám ukázal místo okolo kterého jsme stále chodili. Místo nich tu bylo sídliště s nově postavenými domy.

*A jelikož jsme byli po tom pátrání unavení a vše co jsme chtěli vidět jsme viděli, nezbylo nic jiného než aby jsme jeli domů. Výlet se vydařil a už se těšíme na další....

Proč...

2. července 2009 v 18:31 Aktualně
Dneska jsem zjistila že na mém blogo jsou mnou vložené fotky rozmazané a doposud byli vpořádku nevím čím to je