Pokus o story.

17. března 2009 v 23:08
HADR

Zvuk pračky se rozléhal po domě,už aby to skončilo myslela si mladá žena v kuchyni bylo horko a ona stála v kuchyni u sporáku a chystala oběd ještě jí čekalo pověsit prádlo nandat své dceři oběd a pak se s ní půjde zchladit do bazénu, nemohla se dočkat to horko bylo nesnesitelné.

Na zahradě v chládku pod stromem na zahradní houpačce sedí dvě ženy a jen tak sledují okolí. Věkově jsou od sebe dosti vzdálené žena okolo šedesáti let štíhlé postavy s tmavými prošedivělými vlasy v bílé blůzce a bílých kalhotách pod kolena,
vedle ní znuděná dvacetiletá vnučka s nanukem v ruce na sobě pruhované tílko a bílé šortky s bílou kšiltovkou nejmenované známé značky.
"Tak zítra si pojedeš shánět práci do města?"ptá se žena dívky "Jo babi" odpoví znuděně a soustředí se na nanuk aby jí neukápl na její nové tričko.
"Kolik máš ještě peněz, budeš potřebovat na vlak"
"Jo, už mám jen dvě stovky."dívka přesměrovala svůj zrak na ženu vedla sebe."A ještě mi dochází cigarety"Řekla se smutným tonem a srdce ryvným pohledem.
"Dám ti tisícovku víc ne to ti musí stačit teď když bydlíš u nás a neplatíš nájem."
"Neboj babi až ve městě seženu práci tak se poohlídnu i po nějakém podnájmu."

Pračka doprala a mladá žena zavolala na svojí tříletku dcerku "beruško pojď se na papat ať se můžeme jít vykoupat do bazénku."Malá si hrála v obýváku "Jo mami chci, chci se koupat ."Volala a přitom se řítila radostně do kuchyně, kde začala vesele poskakovat.
"Neboj broučku půjdeme se vykoupat ale nejdřív se musíš na papat."
"Ne nechci papat "snažila se ještě trošku zaprotestovat.
"Musíš papat jinak se nepůjdeme koupat a půjdeš spinkat."
Žena vzala dětsko a posadila jí ke stolu "Najíme se pověsíme prádlo a pak se vykoupáme."Holčička se snažila rychle jíst "Pomalu nespěchej nebo ti zaskočí ."napomenula jí maminka.Ta nejedla jen trochu zobla a šla si vyndat prádlo z pračky ,cestou do koupelny koukla terasou ven na nebe jestli se tam neukázali mraky,ale nemusela mít obavy obloha byla jak vymetená nikde ani mráček Pohled se jí posunul k sousedům na zahradu kde seděla sousedka se svojí vnučkou na houpačce.To jí připomnělo se kouknou do zrcadla jestli je upravená nerada by se stala tématem jejich rozhovoru. Šňůry na prádlo jsou u jejich plotu zrovna naproti houpačce.
Byla se svým vzhledem docela spokojená trochu zhubla a na štíhlé postavě měla sukni s barevným potiskem, kterou si sama ušila a k tomu tričko co se barevně doplňovalo se sukní. Blond vlasy měla sepnuté skřipcem,aby jí vlasy nepadali do obličeje.
Vyndala prádlo a v lavoru ho nesla ke šňůrám.

"A sousedka věší prádlo."promluvila žena k dívce,aby prolomila malou pauzu v jejich hovoru.A aby navázala nové téma tak dodala "Má hezkou sukni." Dívka si ženu na vedlejší zahradě znuděně prohlédla a prohodila " Prosím tě takový laciný hadr ?!" Žena vedle ní chvíli mlčela a pak se zeptala " Bude ti ta tisícovka stačit……?"


Konec…..?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ilon ilon | Web | 18. března 2009 v 9:37 | Reagovat

Tedy to je velmi, velmi zajímavý příběh. Velmi originální, četla jsem to jedním dechem - takový zvláštní. Konec ?

2 Iveta Iveta | 18. března 2009 v 11:46 | Reagovat

chtěla jsem ukázat jak jsou někteří lidé povrchní a opovrhují lidmi jen z toho důvodu např že nenosí značkové oblečení a nebo nejsou jak se říká in, přitom jsou to jen věci...jako by byli hned lepší lidé než, ty co k životu nepotřebují luxus a značkové věci...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama